Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz kutyám nagyon agresszív...

Kuvasz kutyám nagyon agresszív. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

1 éves kan kutya, nagyon domináns. Más kutyákkal szemben eléggé agresszív (3 kutyát leszámítva, akiket ismer). Emberekkel szemben szintén agresszív (akiket nem ismer).

Egy ideig jártam vele kutyasuliba, de suli miatt nem tudok, és nem is segített. Sokat foglalkozom vele, nincs elhanyagolva. Fiatalabb korában még tudtam sétáltatni, de annyira húz, hogy már nem tudom, csak egy elhagyatottabb úton. Faluban lakom, de elég sok itt a kutya. Ha meglát egy kutyát séta közben, rögtön elránt, mert oda akar menni a kerítéshez.

Valami megoldás?



2015. febr. 10. 11:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Hát kéne egy jó szakember, aki megmutatja, mit hogyan kell csinálni. A sétának valami keretet kéne adni, rendesen lefárasztani, megnevelni. Meg ivartalanítani, ha eddig elmaradt.
2015. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
6%
Maga a fajta ilyen.Nekünk is volt kuvasz kutyánk.Nem,hogy más emberekkel,de még velünk is agresszívan viselkedett.
2015. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Akit érdekel, hogy milyen a megfelelően tartott kuvasz jelleme, annak javaslom az alább oldal átböngészését, nagyon tanulságos: [link]


Nem agresszívek, nagy falkában dolgoznak, nyugodtak, jókedvűek, kiegyensúlyozottak. Az ok nélküli agresszió nem fajtajelleg, hanem egy nem kívánatos viselkedés.

2015. febr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor abban a suliban nem ertettek hozza, vagy te nem tartottad be megfeleloen az utasitasaikat. Mindenkeppen kene keresni egy igazi szakembert.
2015. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szakembert javasolom, mivel ha már 1 évesen semmibe vesz, mi lesz 2-3 évesen?

A kuvasz, mint fajta nem agresszív a gazdájával szemben, ha rendesen meg van nevelve és tudja hol a helye.


Csak példaképpen, pár hete az erdőben együtt sétáltattunk 4 komondort, 2 kuvaszt, 1 agarat és egy vizslát, a kutyák nem voltak még így soha együtt és mégis teljesen jól elvoltak. Az elején volt egy kis morgás és acsarkodás, de ennyi, ezek után 2 óra séta.

2015. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Persze, megoldás az mindig van!


Határozottabb fellépés, szabályok betartatása, folyamatos gyakorlás, nyugodt hozzáállás.


1 éves a kutya, naná, hogy feszegeti a határokat, meg fitogtatja az erejét, húz, hisztizik. Ilyenkor a legenergikusabbak a kutyák. Csak vadul ugat, vagy harap is? Nem mindegy.


Nekem ugyan csak 16 kilós kutyám van, de valami "harci" fajta is van benne, hát ő is majdnem kitépte a karom, meg tombolt ha idegent látott. Vagy kutyát. Sok gyakorlással most már laza pórázon jön láb mellett.


Én a helyedben azzal kezdeném, hogy megköveteled tőle a normális pórázon közlekedést. Már a kerten belül!

Vedd rá, hogy figyeljen a mozgásodra, valamint meg kell tanulnia, hogy feszes pórázon egyáltalán nincs séta.

Nézd meg őket: https://www.youtube.com/watch?v=NT8VDgR_Koo

https://www.youtube.com/watch?v=Z8cPkTh7Y3k


Ha nagyon erős a kutya és nem bírsz vele, érdemes lehet haltival sétáltatni az elején.


Azért húz a kutya, mert:

1. Izgatott!

2. A húzással elérte a célját, hamarabb ért oda ahova akart menni.

3. Te is visszahúzod így még erősebb az inger, hogy ő meg előre húzzon.


Abszolút kezelhető a dolog, simán megtaníthatod neki, hogy laza pórázon közlekedjen.

De fontos, hogy mindig!!!! ugyanazt csináld, tehát ha leelőz, visszahívod láb mellé, ha feszít, megállsz amíg nem lazít a pórázon.


A többi kutyával mi a helyzet? Ő kezdi a kötekedést? Mennyit volt alkalma eddig kutyák közé járni?



Ha emberekkel agresszív, a megoldás az, hogy bizony gyakrabban viszed emberek közé! Ha nagyon nem bírja őket, eleinte távolabbról haladjatok el az emberek mellett, majd egyre közelebb. Ha látod, hogy kezd stresszelni, eltereled a figyelmét, cuppogsz neki, és ha rád figyel, valami jutalomfalatot adsz neki, vagy nagyobb ívben kerültök.

Ha a vendégekkel agresszív, jó megoldás lehet, ha elviszed sétálni pár percre és a vendéggel együtt vagy őt tisztes távolságból követve mentek be a kertbe/házba. A vendég adhat neki valami finomat is, így a kutya valami pozitív dologgal fogja összekötni, ha idegent engedsz házba.


És soha engedd, hogy rögtön lerohanja a kapuban azt, aki jön. Vidd távolabb, add ki az utasítást, hogy maradjon, engedd be a vendéget és csak hívásra jöhet ismerkedni a kutya, szaglászni (a vendég lehetőleg rá se nézzen a kutyára, ne gügyögjön neki, ne simogassa).



Milyen suliba jártatok?

2015. febr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Szakemberen én is gondolkodtam, csak a környéken nem nagyon tudok, de majd körülnézek.

Ő kezdi a kötekedést a többi kutyával és szerintem harapás is simán lenne, de addig még nem fajult a dolog, mert le tudtam állítani, vagy elvinni onnan.

Emberek közé nem nagyon merem vinni, mert ő sokkal erősebb, mint én, és nem szeretnék semmilyen balhét (habár gondolkodom szájkosárban, hogy azzal hozzászoktatom az emberekhez meg a kutyákhoz, így nem lehet semmi baj).

A fajtáról gondoltam, hogy nem agresszív, csak mint mondtam, elég domináns. Az ivartalanításon sokat gondolkodtam, de előtte macskám volt (lány), azt is ivartalanítottuk és szörnyű volt utána látni, ahogy szenvedett.

Egyébként kb mennyibe kerülne egy szakember?

2015. febr. 11. 10:12
 8/23 A kérdező kommentje:
Amúgy amikor a kerten pórázon van, akkor nagyon szépen sétál. Rám figyel, láb mellett halad. Csak mikor kimegyünk a kapun, elkezd húzni. Gondolom új ingerek, de jó lenne, ha le tudnám erről szoktati.
2015. febr. 11. 10:13
 9/23 anonim ***** válasza:

Nekunk 2 ivartalan cicank van, egyaltalan nem emlekszem, hogy megviselte volna az ivartalanitas. Persze erre is all, hogy normalis dojit kell keresni, nem valami falusi lodoktort.

A kikepzok valtozo arakat szoktak mondani, attol fuggoen, hogy mekkora a problema, milyen messzirol kell jonni, mennyire befutott, hires kikepzorol van szo stb. De nem kell megijedni, amikor mi hivtunk 7 evvel ezelott, egyszer eljott, mutatott egy egyszeru technikat, aztan meg egyszer viszajott ellenorizni, hogy minden rendben van-e es ennyi volt. Osszesen 8000 forintot fizettunk es nagyon megerte a befektetes, most egy imadnivalo, engedelmes kutya. Lehet, hogy nalatok egy alkalom is eleg, de az is lehet, hogy tobbszor kell jonni, ezt le kell targyalni vele.

2015. febr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm. Én kicsit nagyobb összegben gondolkodtam. :D

Az ivartalanítást még megfontolom.

2015. febr. 11. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!