Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutya nem ugat?

Mit tegyek ha a kutya nem ugat?

Figyelt kérdés
Nagyszüleimnek van egy Fajtiszta Berni pásztorjuk és nem ugat és félős is!!
2010. febr. 15. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem egy bobtailom van, az sem ugat, és borzasztóan félős. tenyésztőtől vettük és mint utóbb kiderült, bántották, rugdosták, és ezért lett ilyen.

mi jól bánunk vele, sosem bántanánk vagy kiabálnánk vele. nagyon szeretjük, családtag, és idővel kissé bátrabb lett (nem sokkal az igaz)

szeressétek nagyon, többet nem tehettek.

2010. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mienk 8 hónapos fajtatiszta kutya és eddig 2x hallottuk ugatni. 1x amikor kicsi volt és egyik ismerősünk a mi jelenlétünk nélkül akart bejönni.

2.x amikor a házunk elött álló autonkon egy macska ült és akkor azt ugatta.


Hálisten nem az a kutya aki minden szarért elkezd ugatni. Csak akkor ugat amikor tényleg kell!!! Mondjuk a mienkre ha ránéznek akkor nem mernek bejönni(amstaff).

2010. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutya? Honnan és milyen idős korában lett elhozva? A nagyszüleid hogyan és mennyit foglalkoznak vele? Sétáltatják, vagy tanítják valamire például?

Ezek az adatok mind kellenek ahhoz, hogy fel lehessen térképezni a félősség okát.

Az ugatás hiánya abból ered, hogy a kutya nem érzi magát biztonságban, a területet (kertet, házat, családot) nem érzi a magáénak, ezért nem védi meg, ergo nem jelez (ugat), ha történik valami. A kérdés az, hogy miért fél. Ha válaszolsz a kérdéseimre, akkor ötletet, tanácsot is lehet majd adni, hogy hogyan kell kezelni ezt a problémát.

2010. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

örülj neki, nem kergeted őrületbe a szomszédot, ezért nem fog feljelenteni, nem mérgezi meg a kutyádat... akinek ugatós kutyája van, pontosan tudja, hogy mennyire megutálják miatta a szomszédok.

amúgy meg miért tartjátok, hogy betörőt fogjon, és meg is rágja? Csak mert ha elsétál egy betörő a kapu előtt, és látja, hogy ott egy nagy kutya, akkor ő onnan kintről nem fogja tudni, hogy az a benti nagy kutya félős-e vagy sem. Azaz házőrzésre tökéletes. Az viszont megint pozitívum, hogy ha mégis betéved egy ismerős, vagy az unoka, vagy a postás, akkor nem ugrik rögtön a nyakának, nem sérül meg az ember, a kutyát meg nem kell emiatt elaltani, láncra verni, stb.

szóval összességében van egy szuper jó kutyája a nagyszüleidnek, örüljenek neki és ne rontsák el...

2010. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szép, kutya, jó kutya..:) lehet, nincs miért ugatni?
2010. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az én mamámék egyszer kaptak egy talált kutyát (magyar vizsla) és egész egyszerűen nem tudott ugatni. Aki megtalálta egy nagyon szegény néni volt és csak vajas kenyeret tudott neki adni. ((csontot se bírt rágni, se semmijen kemény anyagot a kutyatápot is csak idővel tanulta meg hogyan kell enni...))Hát és persze nagyon nagyon félős volt. félt a labdától a seprűtől stb..../Aki megtalálta azt mondta, hogy szegényt egy teherautóról dobták le. !!!De azóta eltelt pár év és mindent sorban megtanult...(elég sokat foglalkoztam én is vele :))!!!



-->> Lehet hogy azért nem ugat mert egyszerűen nem volt kitől eltanulnia<<-- -------A MI MAGYAR VIZSLÁNK ÚG TANULT MEG UGATNI, HOGY ELHOZTUK IDE HOZZÁNK AZ ÉN KUTYUSOMHOZ, ÉS Ő TŐLE MEGTANULT UGATNI---------- =Dmostmár a postás is fél tőle;)



szóval azt ajánlom, hogy vigyétek el kutyák társaságába néhány hétre, vagy ha nincs a családban olyan hely, akkor menjetek el vele sokat sétálni valami kutyás környékre...


remélem tudtam segíteni...

2010. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos egy kicsit ideges fajta ezért nem ugat de szerintem nem is nagy baj hogy nem ugat az én kutyáim mindig ugatnak és elég zavaró főleg éjjel meg ugye a szomszédokat is zavarja de azt le*****
2010. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

örülj neki!

van aki hangszál műtétet csináltat a kutyájának hogy ne tudjon ugatni :'( elég nagy szemétség:@

2010. júl. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!