Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya adja oda a labdát tanítása?

Kutya adja oda a labdát tanítása?

Figyelt kérdés
Azt akarom ha azt mondom "dobd el" akkor leteszi a kutya labdát. Próbáltam jutifalattal és el is dobja, de ha nyúlok érte felveszi a labdát, csak elrúgni tudom. Ha szája közeléhez nyúlok már morog de soha nem harap meg.
2015. márc. 11. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem adj a szájába egy másik labdát amikor letette az egyiket.
2015. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Tanítsd hogy váratlanul rá szólsz hogy "kérem". Meglepődik és közben kiveszed a szájából (előtte már fogod), s adsz neki utána jutifalatot.

Ne dominancia kérdést csinálj belőle mert akkor nem adja oda.

Tanítsd meg neki hogy maradj, s akkor nem nyúlhat érte. Valamint kellene egy vezenyszó arra is hogy érte nyúlhat például hogy mehet vagy indul vagy szabad stb és akkor itasd a genjeibe hogy a te parancsodra mehet érte.

Alapvetően légy te a főnök aki megmondja mikor mit csinálhat. Szoros érzelmi kapcsolat plusz lemozgatás. Hagyd abba a ⚽ tanítást ha nem akar rád hallgatni hogy ne a rossz ivodjon bele. Fordits neki hátat ha elviszi a labdát menj az ellenkező irányba mintha otthagynád

2015. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha morog akkor próbáld elterelni a figyelmét és pl ültesd le. Végső esetben megrázhatod kicsit a grabancát mint anyakutyák a kölyköt ha rosszat tesz. Mindig az adott pillanatban vagy szólj rá hogy Nem amikor morog.
2015. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mi kutyusunk is morgott és nem engedte a játékot (bár ő nem méregből hanem játékból morgott).

Én a "hagyd" parancsot tanítottam meg.

Mutattam neki egy finom falatot, mondtam neki hangosan, h hagyd. Amikor elfordította a fejét, odaadtam neki a falatot.

Amikor jól ment neki a jutalom falattal, akkor próbáltam labdával a "hagyd" parancsot.

Sokat kell vele gyakorolni, de megéri!

2015. márc. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én javaslatom:

Én úgy tanítottam erre a kutyám:

Eldobtam neki a labdát és mikor vissza hozta oda nyúlok a szájába majd elkezdem húzni a labdát és mondom, hogy ˝Ereszd˝ és rá ütök a fejére amíg el nem ereszti.Ezt sokáig kell vele gyakorolni.Javaslom, hogy ne kérem vagy egyéb más szavakat használj mert ez egy lágy szó! Erős parancs szavakkal kell tanítani :)

2015. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!