Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apport tanítása?

Apport tanítása?

Figyelt kérdés

Szeretném ha az eldobott labdát visszahozná.

Olvastam hogy érdemes fordítva felépíteni a folyamatot. A kérdés, hogy amikor még csak tartania kell, akkor is a "hozd vissza" parancsot kell kapnia, vagy fogd/tartsd?

Az a része nem világos, hogy ha csak azt mondom neki hogy tartsd, akkor később, ha már el is dobom, hogy fog összeállni a fejében, hogy hozzám kell hoznia.



2015. febr. 21. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel a tartást akarod tanítani, egyértelműen a fogd, vagy tartod a vezényszó. Ebből léphetsz tovább , hogy amikor már nyugodtan tartja a labdát, akkor elkezdesz hátrálni lépésenként és mehet a hozd vezényszó.
2015. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
off : ha pl van egy kutya ami kivan képezve az ővre és a fogd meg nála emberre vonatkozik akkor lehet tárgynál is ugyan az a vezény sző? kösz!
2015. febr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A sport ŐV-s kutya nem az emberre megy, hanem a karra. Nem hülyék ám :) A "fogd" meg egyébként is azt jelenti (vagyis hát jelentheti azt), hogy fogd meg azt, ami éppen logikusnak tűnik, mert most dobtam el, vagy itt lóbálom az arcod előtt, vagy ebben a szituációban meg szoktad fogni.
2015. febr. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha csak azt szeretnéd, hogy a kiskutya visszahozza az eldobott labdát, akkor nem igy kezd a tanitást. Vegyél 2 zsinóros labdát, és kezd el a játkot a kiskutya zsákmányszerző ösztönére alapozni. Ha eldobod a labdát, akkor mit csinál?
2015. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első lépésben két madzagos labdát használj.

Egyiket fogja a kutya,huzakodj vele és játszd el hogy halott a zsákmány.

Próbáld becserélni a másikra.Ez nem rögtön fog sikerülni.Főleg ha van a kutyában zsákmány ösztön.Ha a becserélés már jól megy akkor eldobod az egyiket és ha megfogta akkor a másikkal hívod és kapja.

Ez a visszahozás alapja.Ha ez is jól megy akkor a köv lépés hogy csak akkor cserélsz ha tartja a labdát.Egy jó képességű kutya gyorsan megérti.

2015. febr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én írtam többször is, h "reménytelen" vagy nem nagy zsákmány ösztönű kutyánál fel lehet építeni az apportot klikkerrel, fordítva. De alapvetően egy zsákmányos kutyánál nem így kezdeném.

Én még két labdát sem használtam. Mondjuk alapvetően labdát nem használok, csak húzogatós, tépőjátékot. Tanulja meg a kutya h játszani jó velem. Húzom, tépi, engedem, megszerezheti, húzom, tépi, elveszem. Amikor megszerezheti, nem engedem, h messze menjen vele, vagy h egyáltalán elmenjen vele. Ezt jó először bent gyakorolni, lehetőleg szűkebb helyen ahol nincs esélye kitérni. Húzás közben dicsérem, simogatom. Minden játék azzal ér véget, h én veszem el és vége. Nem marad előtte a játék. Amikor ez megy, meg imád velem tépni, elkezdem eldobni, hasonlóan szűk helyen, kitérés esélye nulla, amikor odaért sem veszem el egyből, hanem simogatom, paskolom, de még nála van, aztán újra játék velem. Majd elveszem és újra eldobom. Amikor az egész jól megy kint is megpróbálom, amikor felvette az eldobott tárgyat, hívom és futok a másik irányba. Ha ott hagyja vagy útközben leteszi, én futok oda érte és adom oda neki, játszunk együtt. A lényeg h az tudatosuljon a kutyában, h a játék velem szuper dolog, de ehhez az kell h legyen mivel játszani, vagyis hozza vissza a cuccot, amivel játszhatunk. Eleinte kint se km-ekre kell eldobni, hanem csak annyira h általunk könnyen kontrollálható távolság legyen.

2015. febr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!