Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hátsó lábra bicegés tanítása?

Hátsó lábra bicegés tanítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában nagyon megtetszett ez a feladat, de egyelőre semmi ötletem nincs hozzá. először formálással prbáltam, nem jött be, nem értette, hogy csak az egyik lábával kell csinálni valamit. Ezután megpróbáltam azt, hogy felemelem a hátsólábát, és arra klikkelek, ezzel sem jártunk sikerrel. Most arra gondoltam, hogy valami dobozra tegye fel az egyik hátsó lábát, és majd úgy talán jó lesz, de ezt az agilitys 2o2o-val keverte össze, szóval ezek kilőve, vagy lehet csak én bénáztam el? Van erre valainek valami ötlete?



2015. jan. 25. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor nekem ilyen ambícióim voltak, arra gondoltam, hogy elkezdem böködni a kutya lábát, amíg fel nem emeli egy kicsit, hogy odébb rakja, és arra lehet klikkelni. De nem jutottam el az aktív tesztelési fázisig, szóval tényleg csak egy ötlet :D
2015. jan. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja én is rögtön erre gondoltam, de minél jobban piszkáltam a hátsó lábát, annál inkább ráfeszített, és mint a cövek úgy tartotta egyhelyben. :D Még rá is feszített, hogy azértse teszi odébb a lábát.
2015. jan. 25. 16:17
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Pórázba akaszd be a lábát, és úgy indulj el vele. :)
2015. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Elvileg a kutyák nem is érzik a hátsó felüket, nem is tudják hogy van olyanuk, csak amolyan utánfutóként tekintenek rá. Először el kell érni, hogy érezze a hátsó lábát. Pl.:tanítsd meg neki a különböző méretű dobozokba 4 lábbal való beleállást, vagy előbb a tolass, vagy hátrálj parancsot, adj neki olyan feladatokat, amivel tudod éreztetni vele, igenis van hátsó lábad! Én csak azután kezdenék neki. Szóval nem megy ez úgy, hogy na akkor most fejjel a falnak megyek és a hátsó lábát emelgetem. Hogy ha már érzi, hogy mit kell mozgatnia, hidd el sokkal könnyebb lesz a kutyának is. (Az enyém ezt a trükköt már félig tudja... Mindig a kád az első amikor bejövünk kintről. és olyan szépen adja már a lábait amikor lemosom, pedig senki nem tanította neki. Az egyik ismerősömnek is ugyanígy adja a lábát szintén ezzel a "módszerrel", mondjuk nem is ez volt a célunk. :D )
2015. jan. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kutya tudja a 2on2offot, tehát nyilvánvalóan képben van a hátsó lábaival... :)
2015. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nálunk úgy működött, hogy megtanult falra/fára feltolatni, elvileg 2on2off :D Aztán amikor csak próbálkozott, ráklikkeltem a hátsó láb emelésére...piszkálgattam is...így lett, hogy a bal hátsó lábát megemeli a "csuri" kérésre :D tovább nem vittem....hogy sántítson, az már bonyolultabb
2015. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én modellezéssel tanítottam, hogy felemelje a hátsó lábát, egyszerűen állt mellettem, én pedig simogattam hátul a hasát, amire emelte a lábát. Majd mikor ez ment csak kézjelre, nem kellett a kutyához hozzáérnem, akkor kezdtem el ebből tovább vinni a hátsó sántítást. Eleinte megint picit hozzáértem a hasához, belül a combjához és közben megvezettem a kutyát, majd jó sok gyakorlás után ezt is le tudtam redukálni annyira, hogy elég volt csak kívülről a lábához hozzáérnem. :) Mostanra már megy, hogy kézjelre, érintés nélkül csinálja ezt is. :)

A pisilős trükköt én is 2on2off-ból tanítottam, de mivel ott segítséget nem használok, így azt a saját kutyámnál nem is tudnám használni erre a feladatra.

2015. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tud tolatni pár métert, fára is feltud tolatni, ha kicsit ferdébb, falra nem, az nagyon meredek neki még. Szóval jó a hátsóláb tudatossága szerintem. :) A has simogatést még nem próbáltk, lehet azzal sikerülne, köszi!
2015. jan. 25. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem egy pár hetes trükk volt. Összességében egy 3 hónapot szerintem eljátszottunk ezzel, de megérte. :) Bár a két mellső láb sántítás is volt összesen minimum fél év. :)
2015. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!