Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Het honapos agarx szuka...

Het honapos agarx szuka kiskutyankat szeretnenk izmosabba tenni kicsit, foleg a valla es a szegye vekonyka, szuk kicsit. Mit tehetnenk. Milyen gyakorlat erositi legfokeppen azokat?

Figyelt kérdés
Minden reggel egy orat es este egy orat setal,szaladgal es heti ketszer ket harom ora az erdoben....a fara egesz rendben van,de elol nagyon vekonyka
2015. márc. 12. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Várj olyan 1-1,5 éves koráig, és utána kezdj el valamit sportolni vele. Addig ne, mert tönkrevágod a fejlődő ízületeit, nem bírnak még el annyit, mint felnőttkorban.

És hogy mit... Hát nyilván valami futósat, hiszen agár. Vidd ki az agárpályára futni, vagy frizbizni, mindegy, csak sprintelhessen.

2015. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban lehet egy agarat mondjuk erőltetett menetű sétával izmosítani, mint a rövid sprintekkel. Séta közbe olyan tempóba haladj, hogy a kutya ügessen melletted, ha teheted ezt kombináld hegymenettel. Ezt akár lazábban már most is elkezdheted. Nekem ez a több éves tapasztalatom, és más profi verseny agaras ismerősöknek is.

De valóban a pályán való futást hagyd 1,5 éves kora utánra.

2015. márc. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonjuk,igy fogunk tenni..
2015. márc. 16. 01:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Pályán 14 hónapos kortól futhat az agár, akkor kaphat licencet (engedélyt) a kutya. Én már voltam a sajátommal pályán, aki 10 hónapos. Nem maratoni távot kell futniuk a pályán, te választod ki mennyit szeretnél futtatni vele. Az enyém csak két egyenest futott, egy egyenes kb 100-120 m. Van lehetőség 280-360-480-960 m lefutására is, de kölykök csak egyenest szoktak futni. Sőt valószínűleg 10 hónapos kora után már 280 m sem lenne neki sok. Sőt! Gondolj csak bele, egy sima séta alkalmával, ha elkezd sprintelni is lefut annyit. Én mindenképpen javaslom, hogy ha van lehetőséged menjetek el Alsónémedibe egy edzésre.:) Legutóbb egy kb 3-4 hónapos angol agár is futott egy kis egyenest.

És elől mindig is szűk lesz, sosem lesz brutál mellkasa, hisz szuka. Az enyém kan, neki látványosabb, de ő pl most kezdett el izmosodni, pedig mi is több órát sétáltunk/futott. Kitartást, szépen fog majd izmosodni! Később! :)

2015. máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!