Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találkoztatok már ilyennel?...

Találkoztatok már ilyennel? Bűzmirigy nem lehet, nem?

Figyelt kérdés
A kutyám tegnap este élesen felvonított, mikor simogatás közben véletlenül a fenekéhez értem. Utána alaposan át néztem (nagy a szőre, de nem találtam külső sérülést), és ahogy áttapogattam, megint felsírt, egyszer oda is kapott. Ma pedig már azt látom, hogy folyamatosan hátra kapkod a fenekéhez és próbálja harapdálni, illetve ami elkeserít, hogy még a farkát (vagyis a kis csonkját) sem csóválja. Nincs is valami jó kedve, bár eszik, játszik, de általánosságban véve nem olyan, amilyen szokott lenni. Először a bűzmirigy probléma jutott eszembe, de a fenekét viszont egyszer sem húzta a földön és eszik is csontosat, tehát nem gondolnám, hogy ez lehet a gond. Arra is gondoltam, hogy lehet, megütötte vagy ráesett valahogy a fenekére, mert iszonyúan pörgős, szeleburdi, hetekkel ezelőtt az egyik mellső lábával járt ugyanígy, hogy a nagy pörgés közepette egy olyat ugrott, hogy a mellső lábára úgy ráesett, hogy egy hétig sántikált - aztán ahogy az orvos jósolta, egy kis fájdalomcsillapító mellett idővel el is múlt a probléma teljesen. Nagyon szeretném azt hinni, hogy megint ,,csak" egy ilyesmiről van szó, bár akkor nem kapkodna a fenekéhez szerintem - vagy mégis? Találkoztatok már hasonlóval? Hétfőig ha nem jön helyre, meló után viszem egyből a kórházba.
2015. márc. 14. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csóválás közben megsérült a farka?
2015. márc. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem csak a farkincáját nem mozdítja, hanem konkrétan a feneke fáj, mert oda kapkod, és mikor felvisított, akkor is a combját, fenekét tapogattam...A farkához hozzá sem nyúltam és mégis sírt.
2015. márc. 14. 10:29
 3/5 evimeri ***** válasza:
Ha a bűzmirigy begyullad akkor vakarja a farka tövét. Az viszketéssel jár nem pedig fájdalommal. A csontot pedig mellőzd az én kutyáimnak a csonttól mindig szorulásuk volt. Bélelzáródást kaphat. Vidd el állatorvoshoz a fájdalom miatt.
2015. márc. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tapogattad, vagy valóban be is néztél a bőréig?
2015. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csontot is eszik,előfordulhat,hogy egy szilánk befúródik a végbelėnél.Egy orvosi vizsgálatra szülksége lesz.
2015. márc. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!