Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyuszi pózt és a hátsó...

A nyuszi pózt és a hátsó lábon állást, hogy tudom megtanítani?

Figyelt kérdés
A nyuszi pózt próbáltam hogy főlé emelem a falatkát, de kinyaklik oldalra, felugrani meg nem ugrik és a hátsó lábain is nehezen tartja meg magát.
2010. febr. 15. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Talán békén hagyhatnád lógni... Nem beszólás, meg durvaság, tényleg úgy gondolom, hogy tök felesleges szegény állatból kierőltetni valamit, ami nem megy neki. Azért, hogy aranyosan pitizzen? Van ennek értelme?...
2010. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%
Hagyd békén szegény kutyát.:S
2010. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
Milyen fajta kutya?
2010. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne békén hagyni? A legtöbb kutya élvezi, ha tanulhat, mert ekkor ugye foglalkoznak vele. És minél több dolgot tanítunk neki, annál könnyebben tanul. Valószínűleg a kutyusod még nem értette meg, mit is akarsz tőle valójában! Próbálkozz kitartóan, vagy kezdd el egy könnyebb dologgal, amit hamarabb megért és amire felépítheted ezt a trükköt. Nekünk például a döglött kutyát eljátszani ment nehezen, mert a kutyám nem értette, mit akarok tőle és nehezen ment neki a hanyatt fekvés. De aztán rájött mit szeretnék. Nagyon sokat kellett gyakorolni és az elején kicsit rá kellett segíteni kézzel is. Nem durván és nem kényszerítve, csak finoman, hogy könnyebben megértse, mit szeretnék tőle. Amúgy mennyi idős a kutyus? Mert ha még nagyon fiatal, akkor lehet, azért esik nehezére bizonyos pozitúrák felvétele. Nagyobb testű kutyáknál kb. másfél éves korra erősödnek meg úgy az ízületek és a csontok, hogy könnyen végre tudjon hajtani bizonyos dolgokat fájdalom nélkül és ne essen kár a szervezetében. Én a kutyámnak sok dolgot még pont ezért nem erőltetek, kivárjuk szépen, míg érett lesz rá, addig is olyan dolgokat tanulunk, amik nem megerőltetőek és később majd ezekre építjük a nehezebb trükköket.
2010. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Lenyűgző, hogy egyesek mi mindenre ráérnek... Döglött kutya póz, pff...
2010. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Igen ráérek 8 óra munka mellett is törődni a kutyámmal, foglalkozni vele, mert ő ezt imádja. Neki nem elég napi 3-szor 5 perc séta, mert munkakutya, tudod? Egy olyan fajta, akivel rengeteget kell törődni, dolgoztatni szellemileg és fizikailag is, mert csak így érzi jól magát. Neked pedig vagy nincs kutyád, vagy ha van, akkor kb. az a gazdi lehetsz, aki a kerti kutyával csak annyit foglalkozik, amíg elő löki az ételt, a lakás kutyával pedig csak annyit, míg 2 perc alatt odalent elvégzi a dolgát, max. beengeded az ágyadba ölelkezni, aztán ha megunod, arrébb teszed, mint egy rossz rongyot. Ha van kutyád, nagyon boldogtalan lehet szegény, hogy ennyi törődést kap, ha nincs, akkor pedig jobb is, ne is legyen soha.

És légyszíves ne offold szét a kérdést, ha nem tudsz érdemben hozzászólni, keress magadnak olyan topikot, amiben sziporkáztathatod a tudásod. Köszi.

2010. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 22:14! nem akartam senkit megsérteni, de hogy mennyire bepöccentél attól az egy fél mondatomtól, az lenyűgöző... Sokat elárul, nemde?

Van kutyám, na ezt képzeld el! Nem udvari meg panelgazdi vagyok, úgyhogy mellélőttél. Gyönyörű és okos kutyám van, egészséges testileg-lelkileg, mert nem műveltetek vele (a mi munkánkban, életünkben) felesleges dolgokat. Egyébként munkakutya, szociális otthonokba járunk gyerekekhez és idősekhez. Én képeztem. Emellett csak olyasmit tanítok meg neki, hogy ül, marad, fekszik, ugat, nyüszít, ezekre van szükség a munkámban, döglött pózra nincs, hát ennyit akartam mondani az előző hsz-emmel.

Az is lenyűgöző egyébként, hogy mennyi mindent tudsz máris az életemről. Nem lősz kicsit túl a célon? Te fogd inkább vissza magad, és ha bosszant mások véleménye, akkor ne járj ide.

Offolásban amúgy igazad van, hogy ne legyen csupa OFF, elmondom, hogy én a Fennel-féle kiképzőkönyvből dolgoztam már (de a kiképzést nem abból tanultam), amiben amúgy semmi nincs a döglött kutyáról és a pitiről sem (vagy csak átsiklottam felette), ellenben netes oldalakon (kutyasuli.hu) már láttam ezeket.

2010. febr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta? Nem lehet, hogy valami probléma van a hátsó lábaival?

Próbálj meg fal mellett gyakorolni vele, hogyha feláll, akkor a fal megtartja a hátát.

Lehet, hogy nem érti teljesen, mit szeretnél tőle. Legyél türelemmel, gyakoroljatok sokat. És csak akkor jutalmazd meg, amikor tényleg majdnem jól csinálja. Ha eldől, ha csak félig-meddig hasonlít a gyakorlat arra, amit te szeretnél, akkor nem jutalmazd. Így rá fog jönni arra, mit vársz el tőle.

2010. febr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Képzeld én is Fennell könyv szerint nevelem. De mondd már el, miért fáj Neked, hogy mi trükköket tanítunk? Jó, lehet kicsit hevesen írtam, de ne mondd már, hogy a pffffffff-getés kedvesebb megnyilvánulás? Neked sem kötelező ide járni, ha nem tetszik egy adott kérdés és az arra érkező válasz, és senki sem ütött azért bottal téged, hogy elolvasd ezt a kérdést és megnyilvánulj. Ergo legalább annyi jogom van kikérni magamnak, mint neked. Ha nem jön be, akkor keress olyan kérdést, ami tetszik és válaszolj arra, én sem válaszolok olyan kérdésre, ami nekem nem tetszik. Ráadásul nem is a kérdésre válaszoltál, tehát erről ennyit. Üdv
2010. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"Jó, lehet kicsit hevesen írtam" - erről van szó, igen. Nem voltam én sem a legkedvesebb formámban, de nem is akartam az lenni feltétlenül, te viszont már azt is tudod egy fél mondatom után, hogy nekem nem való kutya, meg biztos nagyon szomorú kutyám van - hát ez röhej.

Nem akarok veled veszekedni, mert nincs is min, és nincsen semmi bajom (a trükkökkel van, de ez az én személyes ügyem), de szeretném, ha látád, hogy azt kapod vissza, amit te is adsz. Ilyen reagálásra nem tudom, mit vártál...

Meg hogy nem a kérdésre válaszoltam, arra azt tudom mondani, hogy ajánlottam egy honlapot, ahol már olvastam ennek a trükknek a tanításáról. Ez ha nem segítség a kérdezőnek, akkor pudingtorta.

Kész, többet nem tudok tenni az ügy érdekében, körülmagyaráztam már minden oldalról.

2010. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!