Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már nagyon zavarónak...

Ez már nagyon zavarónak számít (ugatás)? Hogy kell lenevelni róla?

Figyelt kérdés
Nemrég került hozzánk (lakásba) 1 éves keverék kistestű kutyus, és ha a folyosón mozgás van, középhangosan ugat 3-4-et. Mindig rászólunk, hogy csend, napi kb 6-8* van ez.
2015. márc. 14. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
ugy hogy oda adod a kutyát egy értelmes gazdinak. nem neked való a kutyázás
2015. márc. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha tényleg csak ennyi, az nemigen zavaró.
2015. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kitartóan leállítjátok, és egy idő után nem fog ugatni.
2015. márc. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
első vagyok ne vedd magadra kérdező nem neked szólt csak fogadtam hogy 0 rá lepontoznak itt :D itt annyi ostoba van olyan vicces lehet mikor magába mondja "hu most jól lepontozom hol is van a piros kéz? á itt " :DDDDDD
2015. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én rászóltam eleinte hogy kuss, és adtam neki pofont is ha épp közel volt hozzám. Hatásos volt, 1 hét mulva már nem ugatott. 2 kutyát is leszoktattam így.


Egyszer lemostam az ablakot és mellém rohant az egyik kutya és elkezdett ugatni ezerrel. Rájöttem hogy az a halk ultrahang szerű nyikorgó hang ijesztette meg őt. Valószínűleg még sosem hallott ilyet.

A páromat odahívtam, aki a kutyára ráparancsolt hogy ül.

Aztán ott állt mellette, fogta és nem engedte hogy ugasson. Aztán amikor a kutya már nyugton maradt, akkor kapott jutalomfalatot. Én meg közben törölgettem az üveget, próbáltam minél jobban nyikorogni vele. Kb 5-10 perc után lenyugodott a kutya és lefeküdt a lábamhoz.

Azóta nem jön oda ugatni e miatt.

2015. márc. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Na szóval azt akartam mondani ezzel, hogy a folyosóra küldj ki valakit, mászkáljon az ajtónál, te meg bent figyelj a kutyára és szólj rá, fogd meg, nézz a szemébe, ültesd le, nyugtasd meg, ne engedd, hogy ugasson. Ha erre nem marad nyugton, akkor adj neki egy pofont.
2015. márc. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kutyamutyi ***** válasza:

Szia!

Ne pofozd a kutyád.

Azért ugat mert soka fölösleges energiája, amit így vezet le, illetve jelzés is lehet, de azt ha le lenne mozgatva egy két rászólás után abbahagyná.

Vidd el reggel és este ha van időd ebédidőben is egy félórás- egyóás sétára és akkor nem lesz annyi lendülete ugatni, sőt örülni fog, hogy pihenhet.

2015. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ennyi ugatás már zavaró? Pedig tök jó fej, hogy nem percekig ordít, csak jelzi, hogy hallott valamit, és rászólásra csendben is marad, nem értem a problémát. Idővel megszokja, hogy mászkálnak odakint, és ennyit se fog kiabálni, főleg ha rendesen le van fárasztva, és nem érzi szükségét, hogy egész nap azt lesse, mit csinálnak a szomszédok.

A rászólás meg egyébként hatásosabb, ha előbb megdicséred a kutyát, mert jelzett, és utána hallgattatod el. Meglepő, de így van: ezzel közlöd a kutyával, hogy vetted a lapot, de nem kell vele foglalkozni. Különben esetleg azt hiheti, hogy nem hallod, és mondaná tovább, hogy de de de de figyelj már, van valaki odakint, nem érted? :D

2015. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Napi 3,5-4 órát sétálunk, illetve ő végigszaladja ezt az időtartamot, apportíroz, ha kicsit elfáradt, parancsokat tanulgat. A végefelé "lóg a nyelve". Szerintem ez ilyen ösztön neki, hogy ugat, de most már kicsit kevesebb, de még mindig szól, ha bármi érdekeset hall. Nem verjük, de tudja, hogy nem szabad, mert egyre hamarabb elhallgat, ha rászólunk. Csak félek, hogy idegesítjük a többi lakót, vagy ilyesmi.
2015. márc. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
(bocsi, a kérdező vagyok, most látom, hogy párom gépéről kérdeztem eredetileg :S )
2015. márc. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!