Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos amstaff poblémák?!

8 hónapos amstaff poblémák?!

Figyelt kérdés
Örökbefogadtam egy 8 hónapos amstaff kan kutyust.Az előző gazdái nemsokat foglalkoztak vele,a nap nagy részében láncon volt.Nálunk kertesházban szabadon,napi fél óra séta,+2 óra játék.Mivel eddig nem ismerte a pórázt a séta egy katasztrófa vele...eszméletlenül húz.Alkalmazom a megfelelő módszert.Ha húz,azonnal rászólok egy határozott NEM-el,és megállunk,hátraarc. Sok helyen írják,hogy ha laza a póráz,azonnal dicsérjem...de nálunk ilyen nincs !!.sosem laza ....menne előre mint egy birka,megállíthatatlan.3 hete van nálam.Falkavezér problémával fogtok jönni,de ezt élből cáfolom,ugyanis mindent alkalmazok ezzel kapcsolatban,és már sok rossz szokását elhagyta nekem köszönhetően,hallgat rám a sétát leszámítva.Kutyasuli sajnos a közelünkben nincs :( Sok éves kutyás tapasztalatom van,az első kutyám Kaukázusi volt,a második Közép Ázsiai,velük sosem volt gond,pedig úgygondolom természetileg önfejűbbek..jó tudom összehasonlíthatatlan a terrier és a juhászkutya, de akkoris...Csalódnék magamban ennyi év kutyás tapasztalattal a hátam mögött ha pont egy staffi fogna ki rajtam.Szöges nyakörvön is gondolkodtam már,bár azt elég drasztikusnak találom. Valakinek nincs valami bombabiztos húzás elleni tippje? előre is köszi. Szeretem imádom,gyönyörű csupaizom kutyus,és nagyon szeretnék segíteni neki.A többi kutyával kerítésen keresztül nem agressziv,de sajnos nemtudok összehozni közös sétát másik kutyussal,pont a húzása miatt...nő vagyok,iszonyat nehéz megtartani olyankor.Előre is köszi ha valaki tud valami tutit...amstaff gazdik válaszait is várom!
2015. márc. 15. 19:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:

Nem kell fordulgatni, főleg nem úgy, ahogy csinálod :) Egyszerűen amint megfeszíti a pórázt, fékezz be, egy helyben állva várd ki, amíg lelazítja, és abban a pillanatban indulj el. Az első séta nem fog sokáig tartani, de ha következetesen csinálod (magyarul ha egyszer elhatároztad, hogy megoldod ezt a dolgot, és mindig alkalmazod, sosem hagyod húzni), gyorsan rájön, hogy csak akkor mehet akármerre, ha lazít a pórázon.

De ez persze csak megfelelő lemozgatás mellett működik, meg úgy, ha a póráz felrakásától kezdve azt közlöd a kutyával, hogy te irányítasz, és hogy a nyugalom az elvárt viselkedés.

2015. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
pedig sokan ajánlják a hátraarcot (kutyasulik is),mivel ezzel azt tudatosítom benne,hogy arra megyünk és úgy,ahogy azt ÉN diktálom neki döntési joga nincs..de jó,akkor megpróbáljuk hátraarc nélkül...jöhetnek még tippek
2015. márc. 15. 20:08
 3/64 anonim ***** válasza:
52%

Tök mindegy, mit tudatosítasz benne, ha ő közben boldog, hogy mentek - nem számít, merre, mert a világ mindenütt izgalmas. A pörgős kutyáknak az unalom a haláluk; ha egy helyben kell ácsorogni, azt nagyon nem szeretik, ezért jön be náluk jobban ez a módszer.

A pitem is egy katasztrófa volt eleinte (1 éves korában fogadtam örökbe), de így kb. a második sétára leesett neki a dolog, utána már csak az volt idő (kb. két hét, ha jól emlékszem), mire oda is tudott erre figyelni folyamatosan. Addig azért még elég sokszor elfeledkezett magáról, viszont rögtön hátrált is két lépést olyankor, csak ne álljunk meg :))

2015. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
de tudom,hogy hiába fogok fékezni,utána ugyanúgy ránt rajtam egyet :( ezért már nagyon elvagyok keseredve ,hogy talán sosem fogja venni a lapot :( és egyébként is,séta közben nagyon elvonják a figyelmét külső ingerek...madárcsicsergés ,kipufogó hang..
2015. márc. 15. 20:16
 5/64 A kérdező kommentje:
ja és félreértettél :) a hátraarc után nem indultunk el a másik irányba,csak megfordultunk és egyhelyben maradtunk.
2015. márc. 15. 20:22
 6/64 anonim ***** válasza:

Hát annak meg végképp semmi értelme :) Főleg ha csak úgy találomra indulsz el utána.

Amúgy én mindenképpen elvinném a jobb (!) suliba, hogy segítsenek megoldást találni. Egy alkalom alatt elmondható, ha nincs vele más gond, szóval nem kell hozzá végigjárni egy több hetes tanfolyamot (bár nyilván az az ideális, ha rendesen meg akarod tanulni kezelni a kutyát).

2015. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:
köszi,de mint mondtam a közelünkben nincs kutyasuli :( a legközelebbi 60 km-re van,es munka mellett erre nincs időm. meg hogy utazzak vele ugy hogy nemtud normálisan haladni 10 métert?
2015. márc. 15. 20:55
 8/64 anonim ***** válasza:
Hát pedig egyszer érdemes lenne. Vagy házhoz hívni valakit, és akkor ott helyben meg tudja nézni, hogy mi a helyzet, megmutatni, hogy mit hogyan érdemes csinálni, meg neked se kell utaztatni a kutyát.
2015. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:
azzal meg nem érek el semmit,ha egy alkalomra elmegyek,ott elmondják ugyanezt,de a gyakorlatban meg nem működik...:(
2015. márc. 15. 20:58
 10/64 A kérdező kommentje:
hát igen,ez nemrossz megoldás,hogy házhoz hívni valakit...de egy idegenre kiváncsi leszek hogy hallgatni fog e..nekem is nagyon nehezen sikerült kivívnom a figyelmét...
2015. márc. 15. 21:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!