Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A brazil masztiff első kutyáso...

A brazil masztiff első kutyásoknak kerülendő fajta?

Figyelt kérdés
Tetszik a fajta, de a leírások alapján igencsak gondolkodóba estem, hogy bevállaljam-e.
2015. márc. 16. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Kertbe igen, panelbe nem. :)

A kutyákat nevelni kell, amilyenre neveled olyan lesz.

2015. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Igen, kerülendő.

Ha van olyan, aki biztosan tud segíteni, ha nem bírsz vele, és rettentően komolyan veszed a kutyát és a nevelését, akkor talán...

2015. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, a beszerezhető infókból én is ezt szűrtem le.
2015. márc. 16. 18:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, ha vállalni tudod azt az életformát, amit egy ilyen kutya tartása jelent. A Fila Brasileiro az a fajta, aminél egy igazán jó temperamentumú felnőtt egyed abszolút dipólusú. A családot nagyon szereti, a gazdába szerelmes, mindenki más ellenség. Nagyon következetes és komoly szocializációval egy LÁTSZÓLAGOS közömbösség elérhető, de ennyi. Fila mellett nem lehet csak úgy elmenni nyaralni például, nem lehet idegenre (értsd: nem családtagra) ott hagyni, hogy etesse. Gondold át, ha ezt vállalni tudod, hajrá!


"Minden egyes kutya különböző életkorában éri el az ojeriza állapotát, általában 6-12 hónapos kora között, és ez lesz az a fordulópont, ahonnan már nincs visszatérés: a játékos kölyökből egyszerre csak a családtagok hűséges társa és az idegenek halálos ellensége válik."


[link]

2015. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan a feltétlen hűsége, és, hogy őszinte legyek, az ereje nyűgözött le. Magyarországon mennyire vannak jelen a fajta szaporítói?
2015. márc. 16. 18:51
 6/11 A kérdező kommentje:
Valamint annyit szeretnék még megérdeklődni, hogy a más, hasonlóan karakán kutyákhoz hasonlóan, érdemesebb-e szukával kezdeni?
2015. márc. 16. 18:52
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Nem értek egyet a kommentelőkkel.

Nekem egy amstaff-om volt elsőnek, hibátlan házörző volt, soha senkit nem bántott, 10 évig volt velem. Most egy mudim és egy rotim van, ők még 3 és 6 évesek, velük sem volt soha semmi gond egy két papucsot leszámítva.

Persze van minden fajtának némi sajátossága, de alapvetően nevelés kérdése szerintem akkor is. Egy pincsi is megharap ha nem tudod nevelni. Ha úgy érzed megbírkózol a feladattal akkor vállalj kutyát, ha nem akkor meg inkább macskát tartsál!

2015. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Es ezek kozul melyik hasonlo kemenysegu, mint a fila? A mudi? :)
2015. márc. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es: azért van egypár olyan kutyafajta szerintem, amik közül választhat az, aki nem vállalna egy filát. Nem kell rögtön macskában gondolkozni. :D
2015. márc. 17. 12:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a fajtát.


De aki valóban egy bizonyos fajta kutyát szeretne és nem csak azért "merjólnéznki", véleményem szerint időt szán arra - nem csak pár napot - hogy alaposan utánanézzen, utánajárjon a fajtának.


És ha nagyon őszinte magához, nincs egy fél kételkedő kérdése sem akkor választ.


Minden tekintetben az első lépés, hogy felmérjük mi magunk milyen emberek vagyunk!

2015. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!