Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutya nekimegy a réginek...

Új kutya nekimegy a réginek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy Bichon kutyám -6éves szuka- kb egy éve egyedüli kutya volt itthon. Most menhelyről hoztunk egy steffordshire keverék szukát. Velünk barátságos , próbálom kialakítani a falkavezér szerepet , általában hallgat is rám , viszont ha kinnt van a bichon és összeérnek nekimegy. Elsétálnak egymás mellett de a bichon nem örül neki ez látszik rajta feszült nagyon. Ma Anyukám egy törölközövel akarta megtörölni a bichon lábát a keverék játéknak vélte majd mikor Anyu elhúzta pont oda esett a bichonra. Elkezdtek verekedni de nem lett baja egyiknek sem. Ilyenkor mi a teendő? Nem tarthatok folyton 3méteres távot köztük viszont nem tudom mit csináljak féltem a bichont. (3napja van itt a keverék)

2015. márc. 16. 22:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Keress neki egy másik gazdit, aki fel van készülve rá, hogy mivel jár egy staffordshire terrier befogadása.

Vagy gyűjts össze egy jó adag pénzt és elszántságot, és kérd szakember segítségét.


Neten keresztül kissé nehéz megmondani, hogy amit te verekedésnek érzékelsz, az az-e, ami csak egy csúnya játék, vagy az, amiből legközelebb már nem jön ki élve a bichonod.

2015. márc. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%

A staffok, ezek szerint még ha keverék is, nem nagyon szeretik a konkurenciát, kisebb korában ez megtanítható hogyan kezelje a kutyatársat, de így már szerintem sajnos nem.

Az jó jel, hogy nem harapta meg a kicsit, de most már a staffi keverék a domináns.

Ha a bichon nagyon rosszul viseli, érdemes szétválasztani őket.

2015. márc. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Tiltsd a verekedést mindkét részről, és türelem, idővel majd összeszoknak...


Egyébként mi a francnak kellett egy elkényeztetett padlócirkáló mellé egy staffit vinni ha vki nem ért a kutyákhoz! Csak szerencsétlen mentett kutya szívja meg a gazda bénaságát, és a "bison" kutya idegenkedését.

2015. márc. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem kellett volna másik kutyát odavinnetek úgy, hogy nem volt próbaidőn. A próbaidő alatt kiderült volna a baj, és dolgozhatnátok rajta. Vagy menjetek kutyasuliba, vagy keressetek a staffinak egy másik gazdát, mert ez egy elég kemény fajta, nem egy bichon!
2015. márc. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Kedves második: elmész te a konkurenciáddal együtt. 2 kutya mellé hoztam gyepiről egy szocializálatlan pit-staffi keveréket, mégsem volt egy pillanatra sem balhé, mert kézben tartottam a dolgokat. Nem a kutya FAJTÁJA számít, hanem a GAZDA viselkedése!

Kedves kérdező: te pedig sürgősen hívj házhoz egy kiképzőt, mert a szerencsétlen kutyáid fogják megszívni, hogy nem tudod kontrollálni őket.

2015. márc. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A helyzet az , hogy nem tudtam hogy stefi keverék, annyit mondtak keverék majd mikor hoztuk haza akkor mondták. Eddig a macskát sem bírta kergette , aztán volt hogy nézte , mikor bement a helyére a macska akkor indult csak meg . Ma viszont kijött mögötte a macska figyelte látta hogy nézzük az ajtóból meg sem mozdult. Végig szemmel tartotta ahogyan a dolgát végzi de nem indult el felé. Természetesen ha nem boldogulunk sokáig visszaviszem de szeretnék egy esélyt adni neki

a kérdésem : hogyan szoktassam össze őket? Reggel Anyum elvitte a kicsit sétálni én addig pórázon fogtam a nagyot. Örült Anyunak ment volna oda húzott egy darabig aztán megértette hogy le kell ül i és egyhelyben maradni. Nem vele van gond hanem a kicsivel mert észrevettem , hogy őt nem igazán érdekli amig a kicsi rá nem morog. Na de ha rámorgott ő visszavág és itt vagyok bajban

2015. márc. 17. 08:28
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: sajnos a közelünkben nincsen kutyasuli , több órára pedig nem tudok elmenni kisfiam miatt. Ezért gondoltam hogy itt vannak akik értenek a kutyákhoz és -mégha látatlanban nehéz is-tudnak ötletet adni a helyzet megoldására.
2015. márc. 17. 08:37
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Mint mondtam: az teljesen mindegy, hogy staffi keverék. Kutya-kutya. Házhoz hívható kiképzőt viszont biztos tudtok hívni, ahhoz sehova nem kell elmenni, és már pár alkalom is sokat segít. Ennyit csak megtehettek a kutyáért.
2015. márc. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor hívjatok házhoz járó kiképzőt! Pont az ilyen esetek miatt kell tesztelni a már meglévő kutyádat és azt a kutyát, amit örökbe akarsz fogadni, mert ha nem jönnek ki jól egymással, lehet lépéseket tenni. Főleg ha nem járt a kutyád más kutyás közegben, csak otthon volt.
2015. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ehhez a fajtához valóban olyan gazdi kell, aki keményebb, fegyelmezettebb.


Kvázi nem mondom, hogy nem lehet egy bichon, vagy yorki, vagy csivi mellett tartani, de tény, hogy nem igazán jellemző, hogy a felsorolt fajták mellé ilyen kutyákat választanának.

Egyszerűen akik ilyen kutyát tartanak, azok nagyon sok esetben nem tudnak kézben tartani egy keményebb kutyát.


Nincs ezzel baj, csak azoknak van igazuk, akik szerint egy kutyát nem szánalomból, ránézésre tetszik-ből választunk, hanem minden lehetséges kritériumot figyelembe véve.


Ez nálatok nem történt meg. Amennyiben nagyon rajta vagy azon, hogy nálatok maradjon akkor kösd föl a gatyád és gondold végig, hogy szellemileg is végig tudod-e csinálni azt, hogy keményen megneveled az új kutyát, vagy belátod, hogy ehhez kevés vagy és lemondasz róla.

A felelősség nem egy irányú, a felelősség minden, a környezetünkben élő kutyára, emberre, azok igényeire vonatkozik!

2015. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!