Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya tényleg nekimegy és...

A kutya tényleg nekimegy és megeszi a gazdáját, ha nincs mit ennie?

Figyelt kérdés
Anyum, meg mamám mondta, hogy engem meg fog enni a kutyám. :S Tudom, hogy ez nem igaz, mert jól nevelt, és tudja, ki a főnök (én). Egyébként egy fiatal rottweilerről van szó. De tényleg jól nevelt!!
2010. júl. 18. 23:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ijesztgetnek. Ha így van, ez nem túl szép dolog tőlük. Gondolj csak bele: hogy is tudna "megenni"? Segítséget hívhatnál. Egyébként sem kattan be a kutya egyik napról a másikra.
2010. júl. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2010. júl. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
14, de hogy jön ez ide?
2010. júl. 19. 00:09
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is. Nem fog megenni. Nem ért se anyukád se mamád a kutyákhoz, ha ilyet mond. Már mért enne meg? Másodszor pedig: volt már kutyád? Ha igen milyen fajta? Lány vagy vagy fiú? A kutyád kan vagy szuka? Lehet most még tudja hol a helye, hisz kölyök. De ha kezd ivaréretté vállni átakarja majd venni a vezetést. Nem való mindenkinek egy ilyen kutya. Nagyon komoly nevelés kell neki meg hát erő is, hogy vissza tartsd ha megindul. Mert lehet akármilyen jólnevelt simán elránthat ha például macskát lát, vagy csak mert játszani akar egy másik kutyával. Ne érts félre, nem azt mondtam, hogy Neked nem való ilyen kutya hanem azt, hogy nem mindenkinek. Mert ha Te ezt elhiszed, amit anyukád illetve mamád mondott, akkor nem tudom mennyire ismered a kutyákat, illetve a fajtát...
2010. júl. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
6%
szia!szerintem ha nagyon jó nevelt és te vagy a falka vezér akor nem fog bántani de tény és való hogy némely rotweiler ténleg idős kórára bevadulhat ez a harci kutyáknál nem ritka jelenség de a szomszédomnak is van egy rotija ami már 7 éves és egy 10 éves gyerekel és szüleivel él és soha nem támadot rájuk és nagyon jónevelt kutyus!ugyhogy ezt nem tudni hogy rád fog e támadni vagy nem mert minden kutya fajtánál(harci) máshogy van s nem mindegyikben van agreszívitásde a többségében igen de ez inkább nagyobb arányban a kan kutyákra val!de azért adj neki enni mert ha angyon éhes lesz anyira hogy már kopog a szeme és 3-4 hétig nem eszik avgy többig is(bár nem hiszem hogy adig birná)akor biztos neked támad!a rotival vigyázz!! és sok szerencsét.am ha nincs idegrendszeri toblámái akor semmi gond nem lesz.anyudnak meg mamidnak részben igaza van mert nem csak a roti hanem más kutya is rád fog támadni akár kicsi akár nagy ha nem kap enni hosszú távon esetleg 1-2 héten belűl!sok sikert
2010. júl. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem hiszem el, már írtam, csak érdekel a véleményetek. a kutyám szuka, és volt már egy kutyám, ő is szuka, menhelyről hoztuk, keverék. ő még mindig megvan. macskám is van, tehát a roti nem olyan macskakergetős típus lesz, ugyanis jól szocializálódott. nagytestű kutyám is volt ideiglenesen, ő skótjuhász keverék KAN volt, nagyobb, mint egy rottweiler, őt is meg tudtam tartani. egyébként a szuka keverék anyumé, mégis mondta, h meg fog enni :S köszi a választ, végre egy hasznos :D
2010. júl. 19. 00:35
 7/16 A kérdező kommentje:
először is: a rottweiler nem harcikutya, hanem őrző-védő! harcikutya a dobermenn, meg a bullterrier <3 nem azt mondtam, h éheztetem a kutyát, csak éppen nem napi 3X kap enni, hanem pl. 1X maradékot, 1X tápot. meg hallottam h egy macska 3 hónapig bírta, egy hajón nem vették észre, és 3 hónap utazás után találták meg, és TÚLÉLTE! tényleg jól nevelt, tudja a helyét, pl. mikor tudja h rosszat csinált, pl. kergeti a macskát, v bepisil, már húzza össze magát, és szégyelli, h ilyet tett. nem pedig vicsorog, és morog, mert tudja, h nekem nagyobb hatalmam van
2010. júl. 19. 00:39
 8/16 anonim ***** válasza:

00:30-as válaszoló vagyok: Nincs olyan, hogy harci kutya. A dobermann és a bullterrier sem azok. Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy vigyázz a rottweilerrel. Persze nem lehetetlen, hogy megneveld és falkavezérként tekintsen rád. Megfelelő viselkedéssel, ha egyértelmű jeleket küldesz felé akkor nem lesz gond. De domináns fajta. Bár a szukák kezelhetőbbek. Fontos a kölyökkori szocializáció. Remélem rendszeresen viszed kutyák közé. Ha bármiben tudok még neked segíteni, vagy kérdésed van írj nyugodtan privátot szívesen segítek.

Amúgy 16/l :)

2010. júl. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
13%
hát ha már volt kutyád akor jó de a rotveiler is harcikutya tán valaki örzö-védönek haszlálja valaki:kisérönek,szánhúzonak stbb de akor is harci kutya ez tény és való am meg lehet hogy még kicsi és igy hatalmad alá tudod keriteni de a szomszédomnak a ritiját se a gyerek idomitsa hanem az apuka aki elég erélyes és határózott s falkavezére a kutyának pedig a gyerek é a kutya de jó magasról le.szarja a gyere utasitását még a 16 évesét is pedig kis kórában a kutya csak a gyereknek fogadott szot és ö is szuka kutya !azért vigyáz vele és sok sikert!
2010. júl. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
atól hogy volt nagy kutyád nem mindegyiknek ugyanolyan a természete s idegrendszereahogy írtad volt skót kutyád meg más nagyobb fajta de nem rotid.jah és a doberman is akor örzö-védö végülis ahogy te mondod:)egyébbként a boxer,pitbull,stafi,bull dogok,bull terierek az igazi harci kutyák szerintem
2010. júl. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!