Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok, kertben élő kutya miért...

Sok, kertben élő kutya miért ilyen agresszív idegbeteg?

Figyelt kérdés

Elmegyek egy kisebb utcában egyenesen, aztán a kertekből a kutyák máris rohannak a kerítésekhez hogy vadul ugassanak, annyira, hogy jó hogy szívrohamot nem kapnak már vagy agyvérzést a nagy ugatásban.

Amikor én csak ott megyek az utcában, és egyáltalán nem akarok átmászni a kerítésen. Ezek meg már akkor ugatnak mint a vadállat, fülsiketítő hangon.


2015. márc. 16. 19:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Mert nincs velük foglalkozva, nincsenek nevelve.
2015. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Azért mennek és ugatnak a kerítésnél, mert védik a területüket! Semmi köze ahhoz, hogy van-e egyébként velük rendesen foglalkozva vagy nincs. A mieinkkel van, mégis végigugatnak mindenkit, kivéve, ha kint vagyok és rájuk szólok, vagy épp velem vannak elfoglalva.


Ez egy teljesen normális dolog egyébként a részükről.

2015. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

2-es vagyok.


Nem beszélve arról, hogy ők nem azon agyalnak, hogy vajon te át akarsz-e mászni a kerítésen, vagy sem....

2015. márc. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem mind ilyen, de amelyik normális, azt észre sem veszed. Egyébként ahogyan előttem írták: nincsenek nevelve és nem foglalkoznak velük eleget. Minden kutyának megvan a szükséglete, napi hány órát kell velük foglalkozni, ebbe természetesen beletartozik a rossz szokásokról való lenevelés is. Aki csak kerti dísznek vagy riasztónak használja a kutyát, az enni ad neki, és kész.
2015. márc. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Nekem egyik kutyám sem ugatott, őrjöngött a kerítésnél csak azért, mert ment valaki az utcán. Csak akkor ugattak, ha konkrétan hozzánk jött valaki, akkor is addig, míg ki nem mentem. Felesleges nem ugattak.
2015. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

A kutyák 90%-a ilyen. Jelzik az idegeneket, ennyi. Valószínűleg ha kinyílna a kapu akkor a közeledbe se mennének, vagy maximum megszaglásznának, mint minden kutya.

Nálunk van önsétáltató kutya, mert napi szinten szökik ki a kertből. Ha csak elsétálunk előttük akkor ő is széttépi a kerítés úgy ugrál rá és hörögve ugat, de ha az utcán találkozunk, akkor a legjámborabb jószág akivel valaha találkoztam, bújuk, játszik, kedveskedik.

De a saját terület minden kutya számára szent.

2015. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Az én kutyáim rendesen sétáltatva vannak, foglalkozom velük.

Mégis, amikor jön a POSTÁS...

Várják ugrásra készen, csóválva, hogy mikor ér a kerítésünkhöz. Majd úgy őrjöngenek, mintha szét akarnák tépni. Amint elhagyja a kerítésünk vonalát, azonnal abbahagyják az ugatást.

Szóval nem agresszív idegbetegek, ez egy mindennapos, várva várt program. :)

2015. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Mi németjuhászunk is ilyen, unokatesom kistesű kutyáját áthozta, kintről még ugatta mint egy örült amint bejöttek akkor meg szó szerint menekült előle :)
2015. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Én a kuvaszomnal naponta 2 órát sétálok, vizsgára készülünk, ÖV-re járunk stb...

Ennek ellenére, ha valaki elmegy a kerítésünk előtt, vadul ugat, őrjöng.Ilyenkor kizár minden mást.Ja, és garantálom, hogy nemcsak a kerítés mögül nagy a szája.

Szóval nem általánosítanék, hogy azok a kutyák ugatnak, akikkel nincsen rendesen foglalkozva.De ha nem hiszi el, szivesen kölcsön adom a kutyámat 1 hétre, és meglátjuk.:D

2015. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Előző vagyok:nem mondan, hogy idegbeteg, csak erős benne a területvédő ösztön.Az utcát is a sajátjának érzi.Ezt kinevelni nem lehet belőle, 3óra intenzív foglalkozás után is védené a területét.A kuvasz ilyen, és van még egy pár ilyen fajta.
2015. márc. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!