Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet erre tanítani egy...

Meg lehet erre tanítani egy kutyát? Hosszútávon jó is ez?

Figyelt kérdés
Meg lehet arra tanítani egy lakásban élő kutyát, hogy ha el akarja a dolgát végezni akkor azt jelezze? Én eddig úgy láttam, hogy megoszlanak a vélemények, mert valahol a kutya magától odamegy az ajtó elé és vakkant/jelez tanítás nélkül, de valahol meg azt olvastam hogy ez nem jó ha megszokja hogy akkor van séta amikor jelez. Persze nem az a cél, hogy csak eü sétánál emelje meg magát a gazdi, de szerintem bizonyos helyzetekben jól jönne ha jelezne a kutya.
2015. márc. 17. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, meg lehet es jo is, ha udvariasan jelez. Pl odaall az ajtoba, vagy megboki a kezedet. Az nem jo, ha hisztizik, meg ugraltat.
2015. márc. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Enyém magától is megtanulta. Van egy jellegzetes nyüszítős vakkantása ilyenkor, amit csak ebben az esetben használ. Egyébként kinti-benti kutya, de bármiért akar kimenni, mindnek van külön jelzése.
2015. márc. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért annak vannak veszélyei, főleg egy "nagyon okos, trükkös kutyánál". Egy "akaratosabb" kutya ezzel fogja h.lyére venni a gazdáját, amint rájön, hogy csak oda kell mennie és már viszik is ki játszani. Értem én, hogy kényelmes lenne ha jelezne, de egy okos kutya folyamatosan jelezni fog, mert imád kimenni.
2015. márc. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Enyém is csinál ilyet, bár kinti-benti kutya, azt tapasztaltam, hogy azért szól, ha tényleg van valami.

Ha lakásban laknánk, akkor szerintem azt csinálnám, hogyha szól a kutya, akkor tényleg szigorúan sürgős eü séta, szóval le a ház elé, ha elvégezte a dolgát, rögtön vissza. Ne akkor legyen a játék meg a buli, hanem tényleg szigorúan csak a dolga. Egy rendesen sétáltatott, lemozgatott kutyának ez azért talán csak nem annyira nagy királyság, amiért megéri palira venni a gazdit. :)

2015. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, de általában a legtöbb helyen közel azonos időpontokban van a séta, tehát nem kell jelezni a kutyának.


Másrészt ha probléma van - hasmars, vagy sürgős pisi - úgy is jelez.


Nálunk a kutya pl. ha utazunk valahova és kocsival megyünk parancsra ürít, olyan időpontban amikor még nem szoktuk levinni, mert lehet, hogy 1-2 órán keresztül a kocsiban kell ülnie és nincs rá mód. Ilyenkor enni sem kap, csak akkor ha odaértünk a célhelyre.


Üdv. egy yorki gazdi:)

2015. márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!