Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyük elejét annak,...

Hogyan vegyük elejét annak, hogy ez újból elő forduljon?

Figyelt kérdés

Van egy szép 5 hónapos labrador keverék kutyánk. Szemben kisebbségiek laknak sajnos. Egy ideje kóstolgatják a kutyát, valahogy folyton a ház előtt lebzselnek és ha megyünk fütyülgetnek neki, stb.

Nos a gond, azon kívül, hogy megzavarhatnak egy jelzést, az, hogy a kutya néha kibújik a kerítésen (igyekszünk visszafoltozoni) főleg, ha elmegyünk és ott hagyjuk.


Nos valakik (nem láttuk kik) de "valakik" lelopták róla a nyakörvet... de arra értünk haza, hogy a kutya a telken van. Valószínűleg kimászott.


A nyakörv amúgy nem zavarta.

Nos hogy tudom annak elejét venni, hogy gyanús alakok odahívják magukhoz? Jó, hogy nem ölték meg.


2015. márc. 17. 18:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mar nem azert, de szerinted, ha egy kutyat csak igy ki tudnak csalni, akkor az mennyire fogja vedeni a hazat? A fajtajarol nem is beszelve.
2015. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A labrador nagyon szereti a családját. Miért nem engeded be?
2015. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát válassz akkor, vagy bezárod a biztonságot nyújtó házba a kutyát vagy kint hagyod mert "nem gyerek", aztán imádkozhatsz hogy unatkozó feka-palánták ne lopják el vagy kínozzák meg...


A másik amit nem értek... Házőrzésre labrador kiskutya... Ez egy olyan elképzelés, mintha egy 14 éves néma gyerekből akarnál operaénekest nevelni. Egyrészt 5 hónaposan még túl fiatal, másrészt a labi családi kutya, nem pedig házőrző.

2015. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy kölyök labi keveréktől vársz ház őrzést :D pfff... de jót nevettem...


Szerintem egy tacskó jobban védi a portáját :D (persze tudjuk alkalmatlan lenne rá)



A labik egy csupaszív kutyák. Sose fogja megvédeni a házat. pláne nem egy kölyök,aki minden jött menttel elmenne.


Kicsit utána kellett volna olvasni a fajtáknak.


De a mai világban mindegy milyen méretű fajta kutyát használsz házőrzésre.Hiszen ki iktatják őket se perc alatt. Bedobnak egy mérgezett virslit és a kutya elpusztul. Ha meg akarjátok védeni akkor a lakásba bezárjátok. Vagy kennelbe,míg nem vagytok otthon. De mindenhonnan kibújik jó lenne megcsinálni rendesen a kerítést mindenhol!!

2015. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Mai világban. Inkább mondjuk úgy, hogy az országban. Nyugaton vidéken annyira nem divat ez.
2015. márc. 17. 21:22
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint mégis divat,ha ilyen zűrös szomszédok vannak.Gondolom,a nyugati részen sem ők az egyetlen ilyenek.

Meg kéne érteni,hogy a kutya nem riasztóberendezés,nem a ház tartozéka,hanem élő,érző lény.A házat még egy kaukázusi sem tudja megvédeni,fent leírták,miért.

Ha ott a nyugati részen nem divat,miért is kell házőrző kutya?

2015. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nyugati" országországrészben lakom. Az ismerettségi körünkbe mindenkinek kinti benti kutyája van és mindenkinek kertes háza. (Vannak kivételek pl Ms sznobék akiknek ugyan olyan kerti dísz volt a kutyuli mint a törpe..amíg nem önállósította magát és rendezett kertet)

1.: az érték amit őrizni kell nem az udvaron van hanem a házban és ott nagy meglepetést tud okozni egy betörőnek megfelelő oktatás mellett.

2.: egy jól lefárasztott kutya amíg nem vagyunk otthon örül, hogy fetrenghet és pihenhet mert tudja, hogy ha hazamegyünk akkor akció lesz.

3.: kutyát kinnt lehet hagyni kertbe. De nekem alap volt, hogy kapuszabály és ÉTELMEGTAGADÁS! Csak így máshogy soha. Találtam már kolbászdarabot az udvarba gyanús töltelékkel!!!! És az én kutyám nem csaholja a postást nem vicsorog a szomszéd gyerekre és nem szökdös. Tudom hogy ki volt..álltalad is említett családtípus. Ő idióta simán. Te meg hülye ha a lustaságod és a trehányságod miatt kell a kutyádnak elpusztulni.

Végy inkább kamerát köttesd be a rendőrségre 1 évi kutyatartás összege fedezi!!

2015. márc. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
17-es válaszát olvasd és memorizáld többször is!!!
2015. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!