Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tehetek valamit, hogy többé...

Tehetek valamit, hogy többé ne forduljon ez elő?

Figyelt kérdés

Ma ellopták a kutyámat az udvarról...Mivel pont ma cseréltek zárt a kapun, ezért nem volt bezárva, vártuk, hogy mindenki haza érjen, elvegye a kulcsát, aztán holnaptól záródik megint.


Délután hallottam, hogy valakik a kutyával beszélgetnek, de gondoltam a szomszédokhoz jöttek vendégek, nem futottam egyből...Aztán hirtelen csend lett, kimentem az udvarra és a kutya sehol nem volt...Ellopták. Szerencsére elszabadult és többé nem tudták befogni, akik kivitték a kapun. Fél óra keresgélés után, jóakaratú segítőkész embereknek hála megtaláltam és hazajöttünk.


Tudom, hogy be kellett volna zárnom a kaput, de nem csak én lakom itt így, ez van. Hasonló sem fordult elő soha.

Labrador Reriewer kutyusról van szó, lehet neki tanítani, valamit, ami véd az ilyen lopások ellen? :(



Barátságos, tipikus mindenkit szerető játékos másfél éves kutyus.


2014. júl. 7. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Rakj bele chipet és azzal meg lehet keresni
2014. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos nem sok mindent tudsz csinálni, max azt taníthatod meg neki, hogy idegenektől ne fogadjon el ételt. Vicc el suliba, ott talán tudnak abban is segíteni, hogy az idegenekkel bizonytalan legyen, bár szerintem ha alapból barátságos, akkor elmegy akárkivel. Szereltess kamerát a házra.
2014. júl. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Egy labi soha nem fogja igazán védeni magát, meg a házat, sajnos nagyon könnyű elcsalni. Így mikor nem vagytok otthon, akkor legyen inkább bent. Ha meg otthon vagytok, akkor figyelni kell rá. Ez van sajnos. Én is féltem az enyéimet, így éjszaka pl. nem aludhatnak kint. Mondjuk így már, hogy lett egy rotink, nem féltem annyira a másikat se, de azért jobb résen lenni.
2014. júl. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Figyeltem rá...hallottam, hogy beszélnek hozzá, de szoktak a kerítés másik feléről gyerekek, idősek hozzászólni, nagyon szép, megértem :)


Csak egyszer igen nagy csend lett, akkor már futottam is, de a tolvajok már nem voltak sehol...


A kapu máskor mindig zárva van.



Ételt csak akkor eszik, ha mondjuk neki, hogy "Ehetsz".

2014. júl. 7. 22:39
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg egy harapós kutya tábla megtévesztés céljából. És tetess a kutyádba chippet, ha eddig még nem tetted volna. Mert ha legközelebb nem lesz ilyen szerencsétek, csak a chipp által tud hazakerülni, így: https://www.youtube.com/watch?v=bI7gDKZxZak
2014. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Van olyan, hogy kutya GPS. Nem tudom mennyi ideig működik vagy hogyan működik, de érdemes utána nézni. Ha ellopják, mire észreveszik, hogy GPS van rajta, te látod merre vannak. Ezen kívül lehet, hogy ezentúl lakásban tartanám, vagy lekerítenék egy hatalmas zárt kennelt, amíg nem vagyok otthon, utána sok sok séta és ha otthon vagyok velem lenne. És mindenkinek aki piszkálja megmondanám, hogy bocsi inkább ne mert fertőző beteg. Vagy ilyesmi.
2014. júl. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Imola Ágnes ***** válasza:
72%
chip, vagy GPS, bár az nyakörvön van, a tolvajok ellen nem véd, és ivartalanítás, mert a fajtatiszta kutyákat ált. szaporítótelepre viszik. Ha látják h ivartalanított, akkor szerencsés esetben kidobják, és vagy hazamegy, vagy valaki rátalál, és chip alapján hazakerül. Ha ivaros, akkor valószínüleg élete végéig egy ketrecben marad majd, hogy szaporodjon, és orvoshoz lehet soha nem viszik, hogy ne azonosítsák a chippet.
2014. júl. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás viszont nem látszik a kutyán... Én is a harapós kutya táblára szavazok, mellé olyan kerítéssel, amit nem túlságosan látni be (de mondjuk a kutyának van egy nyíllás, hogy kilásson). És mindig zárjátok az ajtót, mert könnyen lehet, hogy újra megpróbálják.


A kutyának sajnos nem lehet megtanítani, hogy ne bízzon, ha egyszer olyan a természete.

2014. júl. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Előbb utóbb rájönnek, hogy nem tüzel a szuka. A kanon meg eleve látszik. Bár ezeknek eleve van "házi orvosuk", aki feketén ellátja a kutyákat.
2014. júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Még nincs ivartalanítva, chippet jövő héten kap, de az nem véd meg a lopástól :(

Annyira megijedtem a tegnap....:(

2014. júl. 8. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!