Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a Husky kutya vagy Malamut?...

Ez a Husky kutya vagy Malamut? Vagy a kettő keveréke? Saját kutyusról van szó. (képpel)

Figyelt kérdés

A kutyát,az utcán találtam,soványan,így hát befogadtam.

Kedves aranyos,olyan közepes termetű,kb 6-8 hónapos lehet.

Csak nem tudom melyik fajta,husky vagy malamut,esetleg kett keveréke,vagy valami teljesen más.

1. [link]

2. [link]

3. [link]

4. [link]

5. [link]

6. [link]


2015. márc. 21. 17:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Melyik megyében?
2015. márc. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
53%
Ez fajtiszta Husky nekem is ilyen van.Igaza van az előttem szólónak ilyen kutyát nem dobnak ki mivel 200 dollár egy kölyök.Rossz tulajdonságuk h nagyon szeretnek szökni és szerintem ez most is igy történt hirdesd neten facebook on a városban ahol lehet mert biztosan nagyon keresi a gazdája.
2015. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha nincs chipje,nem lehetett túl gondos a gazdája.valami husky mix lehet,az biztos.malamutnak nem elég zömök.
2015. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%

Ezek szerint már voltál is vele állatorvosnál, aki megállapította, hogy nincs chipje...? Azért csak jelentsd be a fajtamentésnél és a helyi menhelyen, hátha mégis keresi a gazdája.

[link]

2015. márc. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

Biztos fajtiszta, de nem biztos, h fajtatiszta. Ne keverjétek már a kettőt!


Igen, ez a kutyus huskynak néz ki. Nem valószínű hogy malamut van benne. Vidd el orvoshoz kivizsgálásra.

2015. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"Teendők talált kutyák esetében:


Sajnos egyre több a kidobott állat, ezért nem nehéz ma kutyát, macskát találni.


Ha állatot találtál, akkor az első lépés mindenképpen egy chipellenőrzés legyen, mert ma már szerencsére egyre több állatban van. Sőt 2013. január 1-től, minden 4 hónaposnál idősebb ebet kötelező lesz regisztrált chippel ellátni. Tehát keress egy állatorvost, menhelyet, ahol ingyenesen megnézik, hogy van-e az állatban chip.


Ha nem találtak benne, akkor a következő lépés az állat fotózása, plakátok kihelyezése a megtalálás környékén, internetes hirdetése. Ismertebb és jól működő, erre a célra létrejött oldalak, fórumok: www.netboard.hu (Kutyák csoport, elv-talált topic) www.gazditkeresek.hu www.allatok.info www.elvesztem.hu www.elveszettkutyak.hu, a facebookon is van rengeteg hasonló oldal, illetve a talált kutyák hirdetése állatotthonunk oldalára is felkerülhet, ha elküldöd a hirdetést a hirdetes@noeallatotthon.hu e-mailcímre.


Érdemes az összes környékbeli menhelyet, állatvédő szervezetet és a környéken működő gyepmestert is egyúttal értesíteni. Fajtatiszta kutyák esetében kereshetjük a fajtamentő szervezeteket is, hogy segítsenek. Állatotthonunk, a NOÉ Állatotthon a boxer, az angol és francia bulldog, a csau-csau és a cane corsok fajtamentését végzi a MEOE által is elismert fajtamentőként.


A plakátokon, hirdetéseken mindenképpen szerepeljen az, hogy:

- mikor és

- hol találtad az állatot,

- legyen róla egy fotó és

- egy olyan telefonszám is szerepeljen, ami legyen lehetőleg mindig elérhető.


Ha a kutyus nem regisztrált chipes – és ha szerencsénk van – azért néhány esetben megtalálható a gazdi, kérj segítséget az állatvédőktől a nyomozáshoz.


AMIT NAGYON FONTOS TUDNOD: a talált állatokra a Polgári törvénykönyv talált tárgyakra vonatkozó passzusai vonatkoznak, mely szerint eredeti gazdája 1 évig tarthat igényt a kedvencére. A megtaláló 14 napig köteles keresni az eredeti gazdit, addig nem adhatja örökbe a kutyát.


Ha jelentkezik a gazdi, akkor kérj oltási könyvet, fényképet, kérdezz rá olyan ismertető jegyekre, amiket nem tettél fel egyik hirdetésbe se. Célszerű mondjuk egy semleges helyen, pl. az állatorvosnál találkoznotok (főleg, ha fajtatiszta kutyáról van szó). Mindenképp írjatok papírt, kérd el a személyit,lakcímkártyát és vesd össze az oltási könyvével, mert sajnos vannak becstelen emberek is, akik más kutyáját így próbálják megszerezni."

2015. márc. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Megvan a gazdája.

Megtaláltam.

Köszönöm mindenkinek!

2015. márc. 21. 21:49
 18/18 anonim ***** válasza:

Remélem az első dolga lesz elvinni az állatorvoshoz, és chipet rakatni bele...

De legalább megvan :)

2015. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!