Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle vagy Golden retriever?

Beagle vagy Golden retriever?

Figyelt kérdés
Nekem van egy Goldim, és nagyon szeretem a Beagleket, kíváncsi vagyok, hogy ti melyiket választanátok.
2010. febr. 16. 20:38
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Goldim van és imádni való de nyugodtnak eggyáltalán nem mondható.9hónapos és nagyon eleven.Van úgy hogy ha kimegyek az udvarra hozzá örömében csak ugy vagy 10-szer külbefutja az udvart és nem lassan.Fáradhatatlan.
2010. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Nekem a berni pásztoromat hívják Mollynak.Én Goldent választanék.Majdnem olyan szép fajta,mint a berni.
2010. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
65%
A Berni is szép.Nekem is tetszik.
2010. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
21%
Úristen, én a kutyám már az első sétáján póráz nélkül vittem úgy hogy még 2 másik kutyára is kellett figyelnem... :D Bh1-es vizsga 5 hónap alatt? Jó azért szép hallani hogy valaki foglalkozik a beaglejével és megneveli de azért tudjuk már hogy mihez képest engedelmes? Én kutyámnak ennyit pár hét alatt megtanítottam otthon. Ja hogy pásztorkutya. Azért nem kell elszállni hogy milyen tuti a beagle. Amelyik kutyaiskolába járni fogok most, ott 8 hét az alaptanfolyan ami után le lehet tenni vizsgát, még az is csak 1-2 hónap...
2010. febr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
33%

Akkor most. Nemtudom, hogy ki pontozott le: De elmondom, hogy miket hallottam a beagle-s gazditól:


Nehezen kezelhető, makacs.

Sok türelem kell hozzá

3 kutyájából mind a 3 folyamatosan kiszökött.

És mikor nincs otthon a gazdi nem valami jó házőrző, mert folyton nyüszít a gazdi után, és simán beengedi a betörőket.


Ennyi. Most goldija van, Lady a neve, és tökéletes házőrző, még csak kb. 1 éves , és már többet tanult mint a beagle, ami 4 évig volt neki, és sajnos elszökött. Sokat keresték, nem lett meg.

2010. febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
66%

a két fajta teljesen különböző, annyira más értékek vannak bennük, hogy nehéz őket összehasonlítani és választani. A nagymamáméknál egy golden van, apáméknál két beagle (attól,hogy egy kutya nem rendelkezik törzskönyvvel, nem biztos hogy túltenyésztett, sőt, a többszázezres extrafajtiszta kutyák sokszor rosszabbak).

Csak érveket tudok mondani, és olyat, ami mindekettőben megvan. Mindkét fajta gyönyörű, intelligens, könnyen tanítható, nehezen felejt, emberszerető (mellesleg, a golden max azzal ijesztené el a betörőket, hogy anyonnyalogatja őket... -.-") eleven, vidám.

A golden nagyobbtermetű, a szőre látványos, és finom tapintású ( :) ), nagyon szereti a vizet, ezért vízi apportírozásra is jó, és imádja a gyerekeket és a többi állatot.

A beagle kisebbtermetű, ezért kisebb területen is elfér ( bár a golden tapasztalatom szerint jobban tartható lakásban XD ), elnnivalóan játékos és aktív, rövidszőrű , ezért nincs olyan sok időre szükség a gondozásához (és gyönyörű a színe).

rengeteg van még, csak most nem jut több eszembe :)

2010. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
60%
Eggyet értek az elöttem szólóval.
2010. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
71%

20:44 es vagyok:


23:19nek: Egyáltalán nem vagyok elszállva,és én csak azt az 5 hónapot viszonyításképp írtam,hogy neki hamarabb sikerült,mint a goldenemnek.+Szerintem inkább te vagy elszállva,mert pásztorkutyád van. -.-" Ennyivel azok sem jobbak,sőőt...A kutyasulinkban több border,mudi és sheltie is van,de nem képesek semmit megjegyezni.Az örző-védő tudásuk egyenlő a nullával.Nekem viszont mind két ktyám jó benne.


Egyébként meg persze,sikerült volna jóval hamarabb is,csak a kiképzőmmel megbeszéltük,hogy inkább várunk még,hogy szinte max ponttal vizsgázzunk és ne csak épp hogy átmenjünk.És sikerült is a max. pont...A goldenemmel meg még 7hónap alatt is csak épp hogy átengedtek.


Egyébként meg azért,mert foglalkozok a beaglemmal,és leírtam a véleményemet,nem kellett volna 0% ra lepontozni.Hogy azért milyen szánalmas emberek vannak.-.-"

2010. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
35%

Érdekes, hogy fentebb valaki azt írja, hogy valamelyik válaszoló el van szállva a beagle-jétől, mert milyen "tuti". Hát nekem a válaszából az jött le, hogy ő van elszállva a saját kutyájától, és a beagle-t sz*rba nézi.


Igaz, hogy a beagle makacs, kissé nezen kezelhető. Igaz, hogy vannak olyan kutyák, akik kevésbé bohókásak és már rögtön először lehet póráz nélkül sétáltatni.

De az NEM igaz, hogy beagle hülye, unintelligens, nevelhetetlen kutya. Nekem van beagle-m, tökéletesen hallgat rám. Sajnos sokan nem tudják kezelni, mert elvárásaik vannak, hogy a kutya egy szóra mindent úgy csináljon ahogy kell, és ha nem engedelmeskedik egyből, azt mondják "nem tehetek róla, ez a kutya hülye, ilyen a fajta, inkább eladom" Holott meg lehet nevelni, csak egy kicsit több türelem és több következetesség kell hozzá. Érdekes módon a mi beagle-nk tökös kutya és nem anyámasszony katonája....


Egyébként a goldiról is jókat tudok mondani.


De nem foglalkol állást egyik mellett sem, egyrészt azért, mert mindenki úgy választ kutyát, ahogy akar. Én nem tudok különbséget tenni közülük mert mindkettővel jó tapasztalataim vannak. Másrészt azért sem foglalnék állást, mert ahogy látom egyes válaszolók nagyon vehemensen pontiozzák le azokat, aki nem velük ért egyet és a másik fajtát ajánlja. Hogy ez mennyire szánalmas, mindenki döntse el maga.

2010. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Az utolsónak. Nekem már van goldim, csak kíváncsi voltam. Nem veszek új kutyát:)
2010. febr. 17. 19:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!