Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A futoszarazast hogyan tanitan...

A futoszarazast hogyan tanitanatok meg egy kutyanak segitseg nelkul?

Figyelt kérdés
Adott egy nagyon energikus es intelligens kutya, akit meg nem lehet elengedni. Ezert trukkoket tanulunk klikkerrel, hogy lefarasszam, arra gondoltam, az egyik lehetne az, hogy futoszaron korbefusson, mint a lovak. Ez szellemileg es fizikailag is farasztana. Ugy tudom, a lovaknal ket ember tanitja, az egyik a futoszarat fogja, a masik vezeti korbe. Nekem viszont nincs segitsegem. Mit javasoltok?
2015. márc. 22. 12:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
ha zsákmányos akkor horgássz vele. egy minimum 1,5 méteres bot vagy még jobb egy lovaglóostor (mert az hajlékony) végére felteszel egy rongyot vagy egy labdát és azt húzod előtte mintha sebesült zsákmány lenne, meg megállva, hirtelen bemozdulva, irányokat váltva. Ha rákap az ízére garantáltan 15-20 perc alatt kidől tőle és nem akar majd elmenni. A lényeg, hogy ne csak körbe körbe mert attól elszédül.
2015. márc. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38%

mivel remekül értesz a kutyádhoz, (neked nem kell nevelési tanács, hiszen te magad tanítod trükkökre a kutyádat!) . szóval miközben a barom elméletek sokaságát gyártod, vajon gondoltál arra, hogy esetleg NEM NEVELED ?? hogy mondjuk szocializálod ( amit mi ,akik értünk a kutyákhoz ! alapvető és legfontosabb dolognak tartunk ). szóval futószár ? minek ? ja. mert elfut ?? mert nem megy oda hozzád ? mert kényelmesebbnek tűnik ,mint a kutyád utáni rohangálás ? akkor hol marad a móka ? :)

10 m-es flexi póráz ! vagy 15 m-es kiképző szár. esetleg 20 m-es hosszabbító zsinór, ami szép narancssárga, nehezen szakad és még az elektromos kerítést is rá-kötheted :)

a kutya nem ló :) mint ezt megírték, így ez a módszer hatástalan ,és hibás . a nagyon értelmes kutyák sem futnak körbe-körbe , sokkal inkább össze-vissza :)vagyunk oly rendesek, hogy figyelmeztetünk erre, téged , aki bár írni tud, de értelmezni kevésbé :)

vidd ki a rétre, engedd szabadon ,és hagyd hogy tomboljon . legyen éhes, és legyen nálad víz . és ha lehet olyannal menj akinek van kutyája , mert 2 kutya már falka és a falka mindíg összetart ! ( ergó nem szökik el !)

2015. márc. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Jesszus, leirnad, mi volt a barom elmelet? Nem akarom orakig igy futtatni, trukkoket tanulunk es olyasmiket igyekszem tanitani, amikhez mozogbi is kell. Segitseget a nevelesben azert nem kerek, mert van jo kikepzonk, akihez ma is menni fogunk, az o utasitasait kovetem, nem fogok a sajat szakallamra kiserletezni. Nem fogom a kutyamat par gyakrois tanacs alapjan nevelni. Megyunk hosszu porazon, labdazunk is stb. Tudod, nem kell tanacsot adni keretlenul, mert az nem nagyon szokott jol elsulni. De ha szerinted barom elmeleteket gyartok, akkor idezz mar egyet, mert szerintem semmilyen elmeletet bem irtam le. Aki a zsakmanyosat irta, koszonom, jo az otlet, kiprobaljuk.
2015. márc. 26. 13:22
 14/17 anonim ***** válasza:
Boccs, azt elfelejtettem, hogy a bot és a labda vagy rongy közé kell a bottal megegyező hosszúságú zsinór is. :-)
2015. márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

pedig vagy egy "kutyássport", ami a lovas futószárazáson alapul. Németországban és Ausztriában találkoztam vele, a neve: longieren mit dem Hund - foglalmam sincs mi a longieren magyarul.


Így néz ki egy kezdo párosnál:

https://www.youtube.com/watch?v=gPs406680Ns


és így komolyabban, ilyenkor már nem használnak pórázt,de láttam már olyat, aki végig azon tartotta a kutyát.

https://www.youtube.com/watch?v=FpBCup2CC7M

2015. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

tanácsot kértél. mi adtunk. elfogadod, vagy sem ? az már nem igazán érdekel :)

a józan és, a gyakorlás, a türelem. ezek segítenek :)

a jó kiképző irányít,és segít. de nem ő képzi a kutyát!

a kutyák követig a vezért ( normális esetben a gazdit ) sajnos sok gazdi nem vezér, így a kutya irányít .

agresszív kutya ? gond van a vezérrel ! szófogadatlan kutya ? gond van a vezérrel ! :) futószár ? baromság.

2015. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Pontosan (: Ha nem fut percekig, nem fog lefáradni, de te mint írtad lefárasztani akarod. Megpróbálhatsz neki adni valami hurkát, vagy rongyot és rárakni egy hosszú pórázt és körözni. Általában ilyenkor megpróbálnak minél távolabb menni a pórázon és minél nagyobb köröket leírni. Klikkerrel, türelemmel lehet, hogy sikerül rávenni a dologra, de nem kizárt, hogy nála nem működik ez az ""ösztön"", vagy jobbnak találja a játékot, mint a kaját, vagy simán onnantól fogva, hogy látja, hogy nálad van a kaja nem akar majd eltávolodni tőled.

A 15-ös linkjei is érdekesek, mint alternatívódszer (: Ha ilyen ambícióim lennének én biztosan ezekkel próbálkoznék.

2015. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!