Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti melyik nyelvet tanítanátok...

Ti melyik nyelvet tanítanátok meg a gyereknek?

Figyelt kérdés

Még nincs baba, csak elgondolkodtam a kérdésen.

Én magyar származású vagyok, de Szlovákiában nőttem fel, mindkét nyelvet anyanyelvi szinten beszélem, szlovák egyetemen is tanultam.

A párom orosz, mi egymás között angolul beszélünk, mert én beszélem az oroszt folyékonyan, csak úgy-ahogy. Ő végképp nem tud se magyarul, se szlovákul.


Az alábbi nyelvek közül melyiket tanítanátok meg a gyereknek? Miért?


2014. máj. 17. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Először is a magyart, mert az az anyanyelve. Aztán szépen sorban a többit. Igazság szerint nem is kell tanítani, automatikusan megmarad benne, ha beszéltek hozzá, és használja.
2014. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Amelyiket te, az anya beszéli, mindet taníthatod. Egy csecsemő 7 különböző nyelvet képes megtanulni azonos időben, ha baba korától elkezded tanítani. Mindre tanítsd meg, amennyit tudsz. Akkora előnnyel fog indulni, hogy csak na:D Egyik nyelv se haszontalanm akármennyire is annak tűnik. Én Angliában élek, járok angol kurzusra, hogy fejlesszem magam, az egyik tanáromról kiderült, hogy magyar származású, anyukája magyar, de nem tanította meg magyarul és most nagyon szeretne megtanulni magyarul. Szeptembertől tanítom:D
2014. máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Folyékonyan a magyart a szlovákot és az angolt beszélem, de elképzelhető, hogy mire babánk lesz, ugyanígy fog menni a német és az orosz is.

A barátaink mind oroszok vagy németek, a párom szülei csak oroszul tudnak. Amikor a páromnak felvetettem, hogy szeretném, ha a kicsi beszélné legalább egyiket az én nyelveim közül (nekem egyaránt fontos a magyar és a szlovák is, kétnyelvű volt a környezet ahol felnőttem, később pedig már a szlovák került előtérbe), neki mindegy, ő úgyis csak oroszul vagy németül beszélne hozzá.

Én szívem szerint mindet megtanítanám.

2014. máj. 17. 15:18
 4/9 A kérdező kommentje:
Kimaradt: Németországban élünk
2014. máj. 17. 15:19
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Először is az igazi anyanyelvedre, majd a többi nyelvre. Sokan azt javasolják, hogy az anya anyanyelve legyen a kicsié is, mert azt tudja igazán megtanítani (hangsúlyozás meg minden..) A többi nyelvet is meg tudja tanulni, sőt anyanyelvi szinten beszélni. Bátran tanítsd meg neki mindet! Az apa az ő nyelvén, te a sajátodon beszéltek hozzá, simán menni fog. Én úgy irigylem az ilyen két-háromnyelvű kisgyerekeket, sokszor belegondolok, milyen könnyű is lenne, ha nem kéne nyelvet tanulnom.. :D
2014. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Csak azt taníthatjátok ami alapból az anyanyelvetek. Tehát ha anyanyelvi szinten beszéled a szlovákot akkor az azt jelenti hogy hozzád is beszéltek szlovákul kiskorodban, így anyanyelvként, akcentus nélkül tanultad meg. Ha nem, csak később tanultad, akkor ne tanítsd, akármilyen jól tudod! Te magyarul az apja oroszul beszél hozzá, németül meg majd úgyis megtanul a bölcsiben, oviban.
2014. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem viccből mondom, betanult nyelvet ténylegnem szabad tanítani, hiába tudod nagyon jól, ha nem alapból az anyanyelved. Az, hogy később meg majd nyelvet kell tanulni nem baj, legalább lesz valamennyi műveltsége.
2014. máj. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Mi is most tervezgetjük a babát. Én magyarul és németül beszélek anyanyelvi szinten, ha babám lesz biztos ezt a két nyelvet fogja elsőnek megtanulni, mellette pötyögök kicsit angolul és törökül(ami a kutya ''parancs szavai"). A párom anyanyelve német és török, mellette beszél angolul és románul. Mivel mi Németországban élünk, így elsődlegesen a németet fogom tanítani, mellette a magyart is és ha a kutyával beszélek, talán a törököt is megtanulja.Ha itt akarjátok a kicsit felnevelni, szerintem előnyös lenne, ha megtanulnál németül és a kicsit is tanítgatnád.
2014. máj. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Azt mondják, hogy azt a legkeresettebb ember a világon aki beszél egy nyugati és egy keleti nyelvet egyaránt.

Egyébként én a magyart és az angolt tanítanám, mivel írtad, hogy egymás közt a pároddal angolul beszéltek. Ezután jöhet sorba a többi, orosz és a szlovák ha szükséges.

2014. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!