Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy boxer kölyökkutyám,...

Morec76 kérdése:

Van egy boxer kölyökkutyám, de folyton harapdálja a kezem vagy a ruhámat, mit tegyek, hogy leszoktassam erről?

Figyelt kérdés
Van egy körülbelül 2 hónapos Boxer kölyökkutyám, de van amikor rájön az 5 perc és elkezdi harapdálni a kezem vagy a ruhám... Félretolom egy picit és közben mondom neki, hogy "nem" vagy "nem szabad"... Nem tudom, hogy valamit rosszul csinálok-e, de ha valaki tudja, hogy erről hogyan lehetne leszoktatni annak a válaszát várom.

2015. márc. 22. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad?
2015. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Körülbelül már lassan 5 napja.
2015. márc. 22. 13:00
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem tudod pontosan és azt sem,mennyi idős?

Nem véletlenül írja elő a törvény,hogy 8 hetes kor előtt TILOS elválasztani kiskutyát.

Pont ebben az időszakban szocializálódna és tanulná meg a szüleitől,testvéreitől,hogy nem szabad harapdálni.

2015. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Most lehet le fognak pontozni, de leírom.:

5 hetes volt a kutyám, amikor kaptam. (a tesói elpusztultak, és a "gazdája" egy idióta volt.

Nekem is ezt csinálta, mert kimaradt nála a kölyök kori szocializáció. Néha, durván orron harapott. Akkor kezdte abba hagyni, amikor én is megharaptam őt. Mancson haraptam picit. Amikor rájött, hogy ez fáj, akkor ő is óvatosabb volt velem.

Most 3 éves és minden rendben.

2015. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, rosszul csinálod. Nem "picit" kell félre tolni és közben szajkózod, hogy nem szabad.

Írd be itt a keresőbe---harap a kiskutyám--

Lesz mit olvasnod, jó tanácsokat is.

2015. márc. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Valójában 1 órával ezelött is ezt csinálta és én teljesen véletlenül orron csaptam (elég erősan, csattant is) és azóta szerintem rájött, hogy mit szeretnék és mit nem... Remélem megtanulja, hogy nem szabad harapdálnia, mert ha nagyobb lesz és úgy harapdál, akkor az már fájni is fog.
2015. márc. 22. 14:28
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Ezért sem kell szaporítótól vásárolni.

Ha tenyésztőtől vetted volna,meglenne az alap szocializáció.Már most elkezdhetsz imádkozni,hogy ne jöjjenek ki a kutyádon a fajtabetegségek,mivel nyilván a szaporító nem szűrette a szülőket.

Szívbetegség,veseelégtelenség,daganatok,epilepszia,ezek azok a betegségek,amik a fajtára jellemzők.

2015. márc. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én egy igazi barátot szeretnék nevelni ebből a kutyából és ezért is szeretném, hogy az ilyen rossz dolgokat abba hagyja. Remélem, hogy meg tudom tanítani az alapvető dolgokra! Még annyit szeretnék kérdezni, hogy egy ilyen boxer kiskutyának milyenek az ideális játékok amivel nagyon elvan?
2015. márc. 22. 15:08
 9/15 anonim ***** válasza:
Utánaolvastál a fajtának?Elég későn érő kutyák,későn komolyodnak meg.
2015. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amit most a kutyád csinál, az nem ROSSZ dolog. Eddig az alomtársaival, netán az anyjával kutya módra játszott. Ami azt jelenti, a száját használta leginkább. Most csak veled is így akar játszani, mert ezt ismeri. Rajtad a sor, hogy megtanítsd neki, az emberrel másként játszhat.

Az orrba csapással vigyázz, mert az orra a legérzékenyebb része a kutyának. Ha túl erősen ütsz, túl sokat kap, félni fog a kezedtől, de még a kézemeléstől is.

Ha harapni akar, megfogod a marjánál,és eltolod, leszeded egy NEM kiséretében . Fel is ajánlhatsz utána rögtön egy játszani valót. Pl egy fogselymet, amivel veled huzakodhat.

2015. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!