Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Verekednek a kutyáim csak...

Verekednek a kutyáim csak nemigazán értem, hogy miért, tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves, egy hete ivartalanított kan beagle kutyám és egy 2 éves ivartalanított, nőstény boxerem. Eddig, pár alkalmat leszámítva jól megfértek egymás mellett. Játszottak, egymás mellett aludtak, néha igaz összekaptak de az általában valamilyen tárgy biroklása miatt volt, de azt is csak akkor amikor kint voltunk velük az udvaron.

Körülbelül egy hónapja viszont ha kimegyünk hozzájuk hajlamosak rá, hogy egyből egymásnak essenek és az a baj, hogy nem tudom, hogy mi válthatta ki. Nem változtattunk a hozzájuk való kapcsolatunkban, nem kaptak új játékot, nem változtatunk a velük lévő bánásmódban.

Mégis, ha kint vagyunk szinte mindig összevesznek.

Már járunk kutyasuliba, ott az oktató szerint az lehet a probléma, hogy a boxer most érezte meg, hogy esélye van a másik felett betölteni a domináns szerepét, viszont a öregebbik beagle, kan lévén nem akarja ezt elfogadni. A beagleben keveredhet a féleleme érzése a másik kutyától illetve a domináns viselkedésre lévő hajlam.

Ti mit gondoltok, valószínűleg ez lehet az oka? Illetve az, hogy nem volt elég erős a mi (gazdi és a többiek ) falkavezér szerepe?



2015. márc. 8. 21:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Én inkább arra tippelek, hogy rajtatok vesznek össze. Ha dominanciaharc lenne, nélkületek is csinálnák.

De persze ha rendesen le lennének fegyelmezve, akkor azért abbahagynák. Hogyan szoktátok lereagálni az ilyen helyzeteket? Meg tudtátok figyelni, hogy melyik kezdi?

2015. márc. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
A kutyás oktató jól látja. A beagle szaga bizonyára megváltozott, amit a szuka megérez.
2015. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Úgy állunk most, hogy ha látjuk, hogy egymást nézik úgy, hogy abból baj lesz akkor még mielőtt kirobbanna a balhé a boxerre rászólva - általában- egyből meglapul és hátrálni kezd. Viszont a beagle morog, felborzolja a szőrét a hátán és ellenkező irányba menekülne a helyzetből. Viszont ilyenkor vigyáznunk kell, hogy a félelem miatti morgása nehogy a másik provokációnak vagy esélynek lása.
2015. márc. 8. 21:24
 4/14 A kérdező kommentje:

Régebben jobban összekaptak, nehezebb volt szétszedni őket. Volt olyan, hogy szétkaptam őket, nyugi volt egy pillanatra majd egyből egymásnak mentek újra. Most ott tartunk, hogy ha összevesznek akkor szétszedjük őket, rájuk kiabálunk közben, büntetést kapnak és szétszélednek.

Vér sincs már nagyon, csak nyálasak lesznek.

2015. márc. 8. 21:27
 5/14 A kérdező kommentje:

" A beagle szaga bizonyára megváltozott, amit a szuka megérez."

Ezt, hogy érted? Az ivartalanítás azután történt meg, hogy már a probléma kialakult. Elvileg még 3 hét míg teljesen kiürül a piciből a tesztoszteron.

Akkor elvileg nyugodtabb lesz és más lesz a szaga.

2015. márc. 8. 21:30
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Hát szerintem nem lett nekik elég egyértelműen elmagyarázva, hogy a balhé rossz. Én már a beállásért is lebüntetném mindkettőt (vagy legalábbis a kötekedőt) csúnyán, hogy legközelebb jusson eszébe, hogy mi történt, és ne legyen hozzá kedve még egyszer. A rászólás ide kicsit kevésnek tűnik.
2015. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Le vannak büntetve, csak azt nem értem, hogy ki lehet a hunyó, vagy mindkettő az valamilyen mértékben?

Mert ugye a pici a boxertől fél is meg neki is menne, őt is büntessük meg? Csak az a baj, hogy nem tudom, hogy tényleg fél-e csak, vagy eszét játssza.

A boxer meg kihasználja a másik félős helyzetét vagy provokációnak veszi, hogy az morog?

2015. márc. 8. 21:36
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Hát miért nem viszitek le őket a suliba, hogy megnézzék?
2015. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Viszem őket, fentebb le is írtam. Csak arra voltam kíváncsi, hogy más mit gondol, vagy volt-e ilyen tapasztalata.
2015. márc. 8. 21:48
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Ennyiből nem nagyon lehet megítélni. Te legalább látod őket, meg a kiképző is. Ezer okból összeveszhet két kutya, lehet mindkettő hibás, lehet csak az egyik, lehet a bejgli morgolódása jogos, meg lehet hiszti, nem lehet ezt így távolról megmondani, a tippelgetésnek meg igazából nincs sok értelme :)

Bár azt amúgy kétlem, hogy az ivartalanítás különösebb dominanciaharcot okozna, pláne egy hét alatt. De franc tudja, tényleg nem látom.

2015. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!