Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?

Milyen kutya való nekem?

Figyelt kérdés

Milyen kutya illik hozzám?


Kinti- benti kutya lenne napi 3-4 sétával. Fontos hogy bírja az egyedüllétet is, de nem lenne sokat egyedül. Nagyon barátságos, kistestű kutyát szeretnénk, aki lehetőleg könnyen tanítható. A szőrét naponta átfésülnénk. A másik, hogy gyerekszerető legyen.


2015. márc. 22. 17:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem a tacskó vagy a beagle lenne a legjobb. A tacskó nem mozog sokat el van egyedül és a szőre is rövid, szóval elég ha egyszer át van fésülve naponta.Igaz a tacskó kicsit makacs de szereti a gyerekeket viszont hajlamos odakapni a kicsiknek de csak akkor ha piszkálva van. A beagle az egy kicsit nagyobb de a szőre neki is rövid elég átfésülni.A gyerekekkel jól kijön, bár nekem csak tacskóm van de a szomszédunknak beagle-je van és nagyon barátságos. A törpe schnauzert ajánlanám még, de neki a szőrével foglalkozni kell a fésülés elég neki naponta de ha megnő a szőre azt vágni kell, nem tudom talán 1-2 hónaponta. És még mondanám az uszkárt a szőrét neki is vágni kell nem sűrűn de azért néha kell neki valami formát adni. Barátságos kutyus és okos is csak foglalkozni kell vele.
2015. márc. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem bolognese kutyusom van es ra minden igaz ami "feltételt" írtal :)

Bar a szőrét vágni kell amikor megnő es "vigyázni kell", hogy ne legyen Csomós , de ha minden nap fesulve van rendesen nincs ilyen gond ;)

2015. márc. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem válassz egy menhelyről valami keveréket, ott rengeteg féle kutyus van, és a dolgozók tudni fognak rengeteg olyan kutyust mutatni, aki megfelel a feltételeknek :)
2015. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a tacskót vagy a cocker spánielt ajánlanám. :)
2015. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy cavalier king charles spániel lenne a legjobb döntés. Az enyém imádja a gyerekeket, nagyon barátságos, okos és könnyen tanítható. Nagyon bújos, állandóan a nyomomban van. Az egyedüllétet is jól bírja, napi 6 órát sajnos egyedül van, de akkor többnyire alszik. Szereti a hosszú sétákat, de ha éppen csak egy rövidebbre van időm azt is elviseli. Szerintem neked tökéletes lenne.
2015. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is a menhelyre szavazok. Menjetek be gyerekestül vigyetek ki párat sétálni esetleg ahol engedik próbahétre. Kölyökkutya bazi nagy macera egy fél-1 éves kutya jó esetben szobatiszta de rossz esetben is napok alatt megtanítható rá. Illetve szerencsére nincsenek extrém kritériumok így amelyik ebletbe beleszerettek és működik a kémia már vihetitek is és nem fog 100ezrekbe fájni.
2015. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy kistestű menhelyi keverék. :) Vagy ha mindenképp fajtatisztát szeretnél, akkor talán Havanese vagy Bolognese, rájuk minden illik ezek közül, kivéve hogy az egyedüllétet annyira nem szeretik. Mennyit lenne egyedül egy nap? És milyen hosszú lenne az a 3-4 séta? (mert ha negyedórás eü. sétákra gondoltál, akkor inkább visszavonom)
2015. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) A séták félórásak lennének egyébként. A havanesere mi is gondoltunk. A spánielnek utánaolvasok. :) Menhelyre kedden megyünk.
2015. márc. 22. 19:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Shih-tzu! kedves barátságos kutya, igaz a gyerekekkel meg kell értetni, hogy finoman bánjanak vele, bár ez mindegyik kistestű törékenyebb kutyára igaz. Fésülős, de írtad hogy az nem probléma, a szőre sem szállós, nem áll bele a ruhába, szőnyegbe, mert nagyon puha és keveset hullik.
2015. márc. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a séták félórásak akkor beagle meg a többi vadászkutya kilőve. Azoknak egyhuzamban kell vagy másfél óra. Nyomkövetés, szabadon futás, egyebek.
2015. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!