Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy vemhes kutyát (vagy macskát, más állatot) ivartalanítanak?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy azt tanácsolják itt, hogy a már vemhes állatot ivartalanítsa a gazdája. Nem tudok ezzel egyetérteni, mondjuk én az embereknél az abortusznak is ellene vagyok (de NEM ez a kérdés). Megértem, ha beteg a kutya, vagy veszélyes lenne a szülés, de szerintem ha már a gazdi volt olyan buta, vagy a kutya volt olyan szerencsétlen, hogy útban vannak a kicsinyek, akkor úgy korrekt, ha őket felneveli, próbál nekik jó gazdát találni, és utána ivartalanítatja a kutyáját, esetleg a kölyköket is. Itt meg olyanokat mondanak, hogy a szülés előtti nap is lehet ivartalanítani. Mennyivel jobb ez, mint földhöz csapni a megszületett kiscicát??
2015. márc. 23. 12:58
1 2
 11/16 Platypus ***** válasza:
100%
Minden évben tízezrével altatnak kutyát és macskát a sintértelepeken, és ugyanebben a nagyságrendben lőnek ki a vadászok az erdőkben. A befogadóhelyek száma véges, és a jelenlegi szaporulat már így is sokszorosa ezeknek a helyeknek. A szabad helyek és a megszülető állatok különbsége megy a levesbe. Néhány tízezer állat minden egyes évben. Ha a kölykök megszületnek, ugyanazokat a férőhelyeket foglalják, mint a kóbor állatok. Amennyi gazda egy ilyen kölyköt fogad be, annyival kevesebb jut majd a kidobottaknak. A kérdést le lehet vezetni addig, hogy melyik állat haljon meg inkább? Amelyik megszületett valahol kéretlenül, már él és élni akar, vagy az, amelyik még nem?
2015. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

" ha már a gazdi volt olyan buta, vagy a kutya volt olyan szerencsétlen, hogy útban vannak a kicsinyek, akkor úgy korrekt, ha őket felneveli, próbál nekik jó gazdát találni, és utána ivartalanítatja a kutyáját, esetleg a kölyköket is." - itt a baj! Utána se ivartalaníttatja, hanem vagy kinyírja a kutyáját és a kölyköket, vagy kidobja mindet valahol, és beszerez egy új kutyát.


" Itt meg olyanokat mondanak, hogy a szülés előtti nap is lehet ivartalanítani. Mennyivel jobb ez, mint földhöz csapni a megszületett kiscicát??" - sokkal, mivel a kicsik csak elalszanak, nem éreznek fájdalmat, és az anya sem megy át a szülés fájdalmain.

Egyébként meg, próbáltál te már pár napos/hetes, kidobott kölyköknek gazdit találni, és nevelni őket? Gondolom nem. Én nap mint nap ezt látom, és hiába van elmondva százszor, h ivartalaníttassák a kutyájukat, vagy legalább vigyázzanak rá, nem érdekli az embereket.

2015. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Millióból talán ha 1 ember képes arra ami szerinted helyes lenne, hogy a megszületett almot korrekten felnevelje. Vegyünk csak példának egy 10 egyedből álló kölyökkutya almot. 10 főre oltások, chip, minőségi étel, élősködők elleni védelem, stb stb. Egy vagyon. 10 kölyökkel (később idősebb kutyával) foglalkozni nem egy leányálom. kevesen képesek rá. Azt mondom, akkor járnak a kölykök a legjobban, ha világra sem jönnek az ilyen helyzetekben.
2015. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom, a mások által már leírt okok miatt. Sőt, most aztán főleg ki fogom verni a biztosítékot, de azt is támogatom, hogy pár napos kicsiket altassanak, mivel sajnos nagyon kicsi az esély, hogy normális gazdát találjanak nekik, ha pedig bekerülnek a gyepmesteri telepre, akkor felnőtt kutyákat fognak miattuk altatni, ami szerintem sokkal borzasztóbb. Hangsúlyozom, pár naposról beszélek, nem már kinyílt szemű, nagyobb kölyökkutyákról.
2015. márc. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos elég ritka,legtöbbször a menhelyekre vemhesen bekerült kutyãk macskák járnak így,ugyanis azoknak van annyi rálátásuk,hogy nem gyarapítják a reménytelen gazdikeresők számát.Mert a cuki kölyök felnő és az utcán köt ki megint.Mert ez a magyar módi.A gazda pedig nem elvi okokból nem ivartalanít vemhesen,hanem,mert mit eddig,most is sajnálja rá a pénzt.
2015. márc. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az az optimális, ha ivartalanítva van az állat, mielőtt vemhes lesz, de jobb ha ivartalanítják mielőtt megszületnek. Én is így álltam hozzá, befogadtam egy már vemhes macskát, hogy neveljük fel a kicsiket, keressünk nekik gazdát, nos a 4ből kettőnek sikerült, a másik kettő itt alszik az ölemben. :) Szerencséjük volt, hogy nem dugtam be őket a menhelyre, vagy a gyeptelepre. Félidős vemhes mentett kutyámat ivartalaníttattam, borzalmasan gyötört a bűntudat miatta, de tudom milyen nehéz nekik jo gazdát találni, azért meg kár nekik a világra jönni, hogy 15 évig tengődjenek a láncon egy lyukas vashordóban, nuku szeretet vagy törődés, vagy hogy a küszöbön fagyoskodjanak télen betegen, férgesen. Ráadásul minden születendő kölyök, legyen az kutya vagy macska, azok elől veszi el az esélyt, akik már régóta gazdára várnak. Aki ilyen helyzetben van, azt javaslom ivartalaníttassa az állatot, akkor lesz a legjobb a kicsiknek ha nem születnek meg ide..
2015. márc. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!