Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil le MINDENT (még...

Miért pisil le MINDENT (még engem is! ) a 7 hónapos yorkim?

Figyelt kérdés

2 kutyám van, mindkettő fiú. De csak az egyiknek vannak ilyen gondjai, szó szerint mindent lepisil, a kanapétól kezdve a hangfalig, többször már engem is, direkt!

Hallottam már dominancia kifejezéséről, stresszről, de mégis mi okozhatja ezt a kutyámnál? Napi 3szor megyünk sétálni, de ugyanúgy bepisil! Teljesen kivagyok tőle! Mit lehetne tenni??


2010. febr. 16. 23:43
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
49%
ivartalanítani kéne
2010. febr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Igen, de sok ismerősömtől hallottam, hogy az sem megoldás, csak rövid időre. Nekik ivartalanítás után 2 hónapig nem csinálta, és most megint...
2010. febr. 16. 23:49
 3/42 anonim ***** válasza:
44%
Biztos elkényeztetted mert olyan kicsi és cuki... Elmesélhetnéd hogyan is viselkedsz vele, mire nevelted eddig stb... Amúgy meg szerintem napi három séta az semmi. Nem csak azért mert fiatal a kutyád és nem bírja olyan sokáig, hanem azért is mert a séta elsődleges célja a szórakozás, barátkozás, nézelődés stb.
2010. febr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
62%
Ivartalanítás nem oldja meg a nevelési gondokat, egy picit visszavehet a dominanciából, és jó mert akkor nem tud szaporodni a kutya. De nevelni akkor is kell!
2010. febr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Sajnos reggel 10től este 9ig dolgozom, nem tudok hazajárkálni kivinni a kutyát. Ilyen kis termetű kutyának bőven elég szerintem a 3szori séta naponta.
2010. febr. 16. 23:51
 6/42 anonim ***** válasza:
61%
Minden kutya kutya, most mondtam hogy nem a pisilésről beszélek hanem a SZÓRAKOZÁSRÓL. Kisebb kutyának is ugyanannyi szórakozás kell. Arról nem is beszélve hogy- logika- kisebb kutának a hólyagja is kisebb akkor hogy bírja tovább? Szerintem felelősen meg kellett volna gondolni hogy kutyát veszel magad mellé! Attól nem lesz nekik jobb hogy ketten vannak mert rád van szükségük. Neked valami másféle állat kéne amivel nem kell annyit foglalkozni. És ne sértődj meg, régóta kutyázom és te kértél tanácsot.
2010. febr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Szóval aki lakásban lakik -nem kertes házban- az nem felelősségteljes, mert nem tudja elégszer levinni szórakozni a kutyáját, VAGY ne is tartson kutyát, bármennyire és szereti őket. Jó azoknak, akik nem dolgoznak, és naponta 12-szer ki tudják vinni a kutyájukat játszadozni. És nem sértődtem meg.
2010. febr. 16. 23:57
 8/42 anonim ***** válasza:
92%

"Kicsit" domináns a lelkem, ha téged is lepisil.

Milyen gyakran viszed le egyébként?

2010. febr. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem aki kertes házban lakik az se tartson kutyát ha reggeltől estig dolgozik. Ez a felelősség. A kutyának attól nem lesz jobb ha van egy nagy kertje amiben unatkozhat. És igen, aki nem ér rá vele lenni elég ideig az épp azért ne tartsa mert szereti a kutyákat és nem akarja hogy unatkozzanak. De hát tökéletes minden, most sem írtál ide hogy gondod van ez csak véletlen... Nem?
2010. febr. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
22%

örülök ennek a kérdésnek,mert ezt én is ki akartam írni. :(

csak nekem másfél éves. amikor elhoztuk ,ment a pelusra pisilés,aztán amikor azt hittem,hogy már felnőtt a kicsikém,akkor elkezdett mindenhova pisilni. és még most is ez megy. jelölget mindent,mindennap sikálhatom a kanapé oldalát. szóval én sem tudom,hogy mi lehet vele..

2010. febr. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!