Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Yorki kiskutyám 4 hónapos...

N.Zalán kérdése:

A Yorki kiskutyám 4 hónapos és egyáltalán nem szobatiszta. Mindent megpróbáltam már de nem látom még a leg kisebb remény sugarat sem arra hogy valaha szobatiszta lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A Yorkim 2 hónapja él velem és azóta mindennel próbálkoztam már a szobatisztaság eléréshez.Az elején leterítettem újság papírt közel a táljához mert akitől vettem az ezt javasolta.Hébe hóba rápiszkított de egy idő múlva játéknak tekintette és folyton cafatokra tépte.Ekkor felhagytam az újságozással.Próbáltam közvetlen kaja után levinni és napjában többször is de soha nem csinál a szabadban semmit.Már kivittem a kakiját is hogy érezze a saját szagát de semmi.Kint vagyok vele órákig de csak akkor piszkít ha felviszem és kiteszem a konyhába de ott is úgy amikor nem vagyok ott. A kocsiba is bepisil meg az ölünkbe.Egyszer- kétszer pisilt a szabadban akkor mikor egész nap reggeltől estig kint voltunk és nem volt más választása.De a kakit vissza tartja inkább egész nap és ha haza értünk akkor azonnal bekakil.De tudja hogy rosszat csinál mert olyankor lapít a helyén.Természetesen ha sikerült neki kint pisilni mindig az égig lett dicsérve.Minden ismerősömet megkérdeztem már de senki nem érti miért csinálja ezt.Ha tud valaki valami okos megoldást az segítsen mert ez mérhetetlenül bosszant már.
2011. ápr. 30. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan 5-6 hónaposan fogja megszokni a szobatisztaságot . Sajnos a rokonoméknál is így van . Levitték és nem csinált semmit felmentek a lakásban és ott végezte el a dolgát egészen 6 hónapos koráig . Egy jó tanács : Kutyapelenkát ne használj ! Az nem jó attól szokja meg a kutya hogy a lakásba kell üríteni.
2011. ápr. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Korai elvárni tőle a szobatisztaságot.van yorki amelyik 8hónapos korába lesz csak szobatiszta.....türelem:)amúgy véleményem szerint minden amit írtál oké,jól csinálod,csak több idő kell enki talán.sok sikert!
2011. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kommenteket köszönöm nektek, továbbra is próbálkozunk.
2011. ápr. 30. 13:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem ürít kint, mert nem érzi magát biztonságban.
2011. ápr. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez nagyon úgy hangzik, mintha többször is kikapott volna a benti ürítésért. Ezért nem mer előttetek piszkítani, mert ő ebből nem azt értette meg, hogy bent nem szabad a dolgát végeznie, hanem azt, hogy a gazdi mérges ha ő a dolgát végzi.


Így aztán nem csoda, hogy kint sem mer előttetek csinálni semmit.


Próbáljátok meg azt, hogy leálltok a büntetéssel, és a konyhába nem engeditek be átmenetileg, viszont 2-3 óránként leviszitek, vagy ha van lehetőségetek elmentek kirándulni hosszabb időre, és ha sikerül neki nagyon megdícséritek. Ja és türelem, ezek a kistestű kutyák, főleg a Yorki híresen nehezen lesznek szobatiszták.

2011. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nem dicsértem meg egy be piszkításáért sem de csak akkor szidom meg ha rajta kapom a dolgon.Egyre nehezebben viselem hogy akár hányszor kimegyek a konyhába mindig vár valami "meglepetés˝Az imént itt feküdt mellettem a sarokülő támláján és ide pisilt fekve.Nem tilthatom ki a konyhából mert oda van szoktatva ott a helye a tálja és ott nincs egyedül szőnyeg onnan hamar eltüntetem a dolgokat.Őt nem zavarja ha nem végezheti a dolgát a konyhába mert a lakás bármely területén képes könnyíteni magán.Bár hol csak a szabadban nem.Ott olyan mintha nem lenne ingere pedig direkt olyan helyekre viszem ahol gyakran sétáltatnak kutyákat hogy érezze a szagokat.volt már kutyám nem is egy de a szobatisztaság vele a legnehezebb mert mindegyik gyorsan megtanulta rajta kívül.Valószínű hogy fajtája válogatja.Keverék kutyáim voltak előtte azok sokkal okosabbak fogékonyabbak voltak mindenre.Ő dacos önfejű nehezen kezelhető.Nem gondoltam volna hogy egy ilyen apró édes kinézetű teremtés valójában ilyen nehéz természet.De nagyon szeretem olyan mintha a gyerekem lenne.Csak remélem hogy ahogy majd nő úgy okosodik és megtanulja a rendet.
2011. ápr. 30. 17:26
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem 6 hónapos a yorkim ost van nálunk 3 hónapja miénkse szobatiszta és azzal próblkozunk hogy sürűn leviszük de nem mindig kint pisil. de sztem te is próbálkoz ezzel h alvás, játé evés-ivás után kiviszed ha pisil megdicséred esetleg jutalom falat
2011. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!