Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kistesű kutyákra is lehet...

A kistesű kutyákra is lehet kapni szájkosarat?

Figyelt kérdés
A kutyusom 2 hónapos és másfél kg körüli,buszon utaztam,és a drága sofőr beszólt,hogy kell rá szájkosár,eddig ő volt az első aki kötözködött,hiába magyaráztam neki,hogy a többi sofőr is fel szokta engedni szájkosár nélkül,de ő ragaszkodott a szabályokhoz,bár nem tudom miért,2 hónapos másfél kg-os kutya kit harapna meg...de a szabály az szabály. Hol kapok neki ilyen pici szájkosarat,ha egyáltalán van ilyen?
2010. febr. 17. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szájszíjat tudsz rá venni a Fressnapf-ban. Sajnos vannak ilyen sofőrök, ez ellen nem tudsz mit tenni. Én pont az ilyenek miatt mindig tartok magamnál szájkosarat, nem állok le velük veszekedni, ha szólnak, ráteszem a kutyára és akkor lenyugszanak.
2010. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,van is egy fressnapf üzlet a közelben,ott vettem a kutyusom pórázát!
2010. febr. 17. 11:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyád van? Nekem Pincsim rá is kellett volna már raknom :D Mondtam, hogy nem tudok mert nincs ilyen szájkosár. Nagy nehezen felfogták de nem vették jó néven..
2010. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem nehéz a felfogása egyiknek sem, meg nem bunkó, ez van leírva, hogy póráz ÉS szájkosár vagy doboz. Közép út nincs. Ha valaki még is megengedi, annak szépen meg kell köszönni, de az is megütné a bokáját, ha jönne valami olyan ellenőrzés, akinek nem tetszene a szájkosár/szájszíj nélküli kutya.


Fressnapfban van minden, ami ott nincs az szinte nincs is. Ha mégsem találsz keress rá a neten.

2010. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ki bunkózta le itt bármelyikünk is a sofőröket?

Igen, ez a szabály és ők is kaphatnak büntetést, de beláthatjuk, hogy a sok kedves és normális hangnemű sofőr között olyanok is akadnak, akik egyből a plafonon vannak, akik csak kutyát látnak. De azt, hogy bunkó lenne, egyikőnk sem mondta. És vannak olyan sofőrök és ellenőrök is, akik normálisan meg tudják mondani, hogy tegyünk a kutyára szájkosarat.

És még egy költő kérdés,ha ennyire vaskalaposak a szabályok, miért nem tartatja be őket minden sofőr?

2010. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért nem tartja be őket minden sofőr, amiért mondjuk buszjegyet sem kell minden sofrőnél venni, csak odaadod a jegyár felét és utazhatsz is...

Egyébként meg igenis kelljen a kistestű kutyákra is szájkosár, vagy szíj, az is rohadtul tud fájni, ha egy ilyen megharap! Meg ha a kistestű kutyára nem kötelező rakni, akkor én miért rakjak az enyémre, aki mondjuk nagyobb testű, de sokkal nyugodtabb típusú?

2010. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12:38 vagyok. Amúgy egyet értek azzal valamilyen szemszögből, hogy kelljen. Nekem van kicsi és nagy kutyám is és a kicsi előbb harapna meg bárkit, mint a nagy... Meg tekintettel kell lenni az emberekre is, van aki fél a kutyától, az ilyennek mondhatod, hogy nem harap a kutyád és ezt tiszteletben kell tartani - mármint hogy van aki fél. A másik pedig, hogy rengeteg hülye van, aki meglátja a kutyát és nem bír ellenállni, hogy megsimogassa, persze engem meg nem kérdezne - hogy lehet-e. Na már most nem minden kutya kedveli, ha idegenek nyúlkálnak felé - mi van, ha odakap? A tulajdonost fogják feljelenteni, jogosan, még akkor is, ha meg kellett volna kérdeznie, hogy megsimogathatja-e. De a törvény csak a szájkosár használatát írja elő, azt nem, hogy a gazdi engedélye nélkül nem nyúlkálunk a kutyához. :S Azt is tudjuk, hogy ez a tulajdonság sokszor a kistestűek jellemzője lehet, persze a nagytestűekkel is előfordul. Nyilván egy kölyök kutyánál nem valószínű, hogy odakapna, de ő is haraphat, csak éppen játékból. És a kis tűhegyes tejfogacskáival elég csúnya sebet tud ejteni. Ilyenkor is a kutyatartó fogja húzni a rövidebbet és mindig a kutyatartó húzza a rövidebbet.
2010. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy műanyag szállító box-ot javaslok, ha kistestű és nem nő megy nagyra, nagyon megéri és nem tudnak beléd kötni.
2010. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!