Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem az újszülött...

Hellosztok kérdése:

Mivel etessem az újszülött kiskutyákat?

Figyelt kérdés
sziasztok árván maradt 3db újszülött kiskutya most milumil tápszert esznek, de nem tudom hogy jó e eléggé vagy mit adjak nekik? kérlek titetek segitsetek :( nem szeretném ha bajuk esne
2015. márc. 24. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne szerezni egy szoptató szukát, aki hajlandó elfogadni őket.
2015. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kutyatejpótló port kell venni. Van többféle termék. De valóban egy szoptató pótmama lenne a legjobb.

Facén írd be, biztosan találsz majd.

2015. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy az lenne a legjobb, de lehetetlen :(
2015. márc. 24. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kecsketejet és a kutyatejtápszert keverd össze. (sajnos abból csak a drága royal canin a jó). Én azzal neveltem fel 6 kiskutyát. Nagyon vigyázz a fertőzésekre, utcai cipővel, ruhában nem érhetsz hozzájuk, mert nem kapták meg az anyatejjel a védelmet a fertőzésekkel szemben.

De a legjobb tényleg egy szuka lenne akinek van teje.

2015. márc. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rendben akkor meg próbáljuk a kutyarapszert de én úgy tudom hogy a gyerek tápszer is jó neki jelenleg az van 2óránként abból kapnak a kis drágáim
2015. márc. 25. 00:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek tápszer nem lesz jó, pár nap után hasmenésük lesz és felfújódnak tőle. Vagy kutyatápszer, vagy a kecsketej.

Ha nem tudsz beszerezni házi kecsketejet, akkor a Tesco és az Auchan forgalmaz még, sajnos a Spár már évek óta nem.

Azt se felejtsd el, hogy az újszülöttek nem tudnak maguktól üríteni, a hasukat dörzsölgesd óvatosan minden etetés után, ezt normál esetben a mamájuk végzi el nyalogatással.

2015. márc. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a Bosch-ra szavaznék.

Egy csipet mézet is tehetsz bele, a jótékony hatása miatt.

A higiénára tényleg nagyon oda kell figyelni, valamint a köldökükre naponta többször cseppents betadin oldatot, sajnos köldökön keresztül még napokig meg van az esélye egy fertőzésnek (hiába a tiszta környezet)

Etetés után egy nedves törlőkendővel finoman simogasd, óvatosan utánozd a mozdulatot (hisz a köldökzsinór még nem száradt le,és leszáradás után is érzékeny egy ideig) és , ahogy az anya kutya nyalogatja a kicsiket, hisz ez indítja be nálunk a bélmozgást, ergo nem sül beléjük a kaki.

Pisiltetés ugyanezzel a módszerrel fog működni. Minden etetés után (éjjel-nappal 2 óránként) etetés előtt és után el kell végezni. Nyugodtan írj privátban, ha akad kérdésed.

2015. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugye infra alatt vannak?
2015. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!