Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkim nagyon "hosztis",...

A yorkim nagyon "hosztis", még az újszülött kiskutyákat sem viseli el, mintha félne tőlük (remeg, elbújuk stb. ). Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem volt elkényeztetve, van 2 kutyabarátja, cica több is, de egyszerűen nem hajlandó "ismerkedni", nem viseli el új kutyák közeledését abszolút... :(

Mit tegyek vele?


2010. aug. 6. 18:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*hisztis
2010. aug. 6. 18:08
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne neki újszülött kutyákkal barátkozni? Szerintem nem baj ha nem szereti őket.

Ha a felnőtt kutyáktól fél akkor valamit elrontottál. Két kutya nem elég szocialozációnak, szerintem vidd iskolába vagy valami könyvet keress ami segít...

2010. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Honnan van a kutya?
2010. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
rosszul / egyáltalán nem lett szocializálva kiskorában. most már nehezebb lesz, de nem lehetetlen. vagy elmész kutyaiskolába, és ott segítenek, vagy megpróbálod egymagad. megkéred a kutyás ismerőseidet, hogy segítsenek. minél több idegen kutyával találkozzon, és ha morogni kezd, vagy ugatni, mindig szidd le.. amikor meg nyugodt, simogasd és dicsérd meg. :)
2010. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Próbáltam mindenféle kutyával "összehozni", nem ment, ezért gondoltam, hogy legalább az újszülötteket elfogadja...persze kudarcot vallottam.

Ajándék volt a kutyus (álmaim kutyusa :D), de lehet elrontottam a nevelésében valamit... :(

Bárcsak morogna vagy ugatna más kutyák közelségében...de elbújik, menekül, remeg...lent tartom a földön, "lenyomom" szó szerint, de karmol, mindent megtesz, hogy ne kelljen "barátkoznia".

Kutyasuliba nem tudom vinni, legalábbis egyelőre...

2010. aug. 6. 18:20
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Úristen.. Ne csodáld ha elmenekül ha te ráerőlteted a saját akaratod és megakadályozod a mozgásban.. Ő így teljesen kiszolgáltatott, nemcsoda hogy retteg.. Hagyd rá.. Ha akar akkor barátkozik! Beszéld meg valakivel hogy találkozzatok és hozza a kutyusát ő is.. Üljetek le, engedjétek el a kutyusokat és hagyd hogy kibontakozzon.. 5-10 perc alatt ne várj csodát! Ehhez rengeteg idő kell!
2010. aug. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Pont hogy a pici kutyákat nem szeretik a nagyon általában. Nem lehet velük mit kezdeni, de bántani sem szabad őket ha piszkálnak ezért inkéább elmenekülnek. Az én kutyám is elmegy ha kicsi kölyök van a közelében pedig jól van szocializálva csak nem szereti ha piszkálják.
2010. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"lenyomom" szó szerint, de karmol, mindent megtesz, hogy ne kelljen "barátkoznia". "


Téged kéne lenyomni méghozzá a víz alá. Szerencsétlen állat. Hagyd békén. Ha nem akarja nem kell erőltetni.

2010. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Atya Úr Isten!!

Ezen az oldalon olvastam (ha kell megkeresem), hogy az ilyen kutyusokat lent kell tartani a földön még ha karmol, remeg, nagyon hisztizik akkor is, nem szabad könyörülni rajta.

Mindennél jobban szeretem azt a kutyát, szerintetek bántanám????

"Téged kéne lenyomni a víz alá" - na te aztán nagyon kifinomult vagy!

Elviszem másik kutyushoz, de ha lerakom a földre, egyből ugrik rám, ha nem elbújik.

2010. aug. 6. 18:49
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a tanfolyamot ajánlom,csak kistestű szobakutyák vannak,profi kiképzők:


[link]

2010. aug. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!