Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle 1.5éves szuka kutyusom...

Beagle 1.5éves szuka kutyusom van. Pár napja furcsa dolgot produkál. Minden előzmény nélkül behúzza fülét-farkát (szó szerint) és odaáll valamelyik családtag lába elé, vagy a szobája elé, és remeg. Mi lehet ez? Epilepszia?

Figyelt kérdés
Először azt hittem csak fél, vagy rossz a gyomra (első két alkalommal vacsi közben jött a remegés),de már nem függ a kajától. Újabban ehhez az is társul, hogy lefekszik az ágyába, vagy simán összecsuklik (de magánál van, csak mintha nem tudna megállni a lábán), látszik hogy zavart, fél. Nem görcsös viszont, csak remeg de nagyon,ilyenkor ölbe veszem, magamhoz szorítom, 1-2percig tart. utána meg előtte is sokat nyújtózkodik, és utána nyammnyog ( mintha kiszáradt volna a szája vagy szomjas lenne- viszont nem iszik utána). kezdek félni, hogy epilepszia, csak gyenge változatban.

2015. márc. 25. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, és őt kérdezd meg!
2015. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az lesz mindenképpen, de egyszer már kaptunk egy epilepszia diagnózist, és kiderült hogy baromira nem az, ennek másfél hónapja, akkor 3 napig szedte rá a gyógyszert ( kiderült, hogy csak befelé tüsszentése volt-van)... máshoz szeretném vinni mindenképpen kivizsgálásra, de addig is gondoltam rákérdezek, hátha valaki tapasztalta ezt már.
2015. márc. 25. 09:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém epilepsziás. Furcsa amiket leírtál, kicsit hasonlít... :-/ Mikor rohama van, akkor egyből összeesik, nem lenne ideje elmenni az ágyába, vagy hasonlók. Nem is merem olyankor felvenni, állítólag nem is szabad. A roham után ő is nyammog.
2015. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nekem a nyújtózás óta gyanús. folyamatosan úgy nyújtózik mint mikor alvás után felkel, de 5-6x egymás után, lefekszik a földre ilyenek. ezért gyanús. de viszont a remegésen túl nem görcsölnek be a végtagjai. bár nem tudom hogy az epilepsziának van e "bevezető időszaka". csak nem szeretném ha megint félrediagnosztizálnák. a legutóbb is feleslegesen szedte a gyogyót, és nagyon rosszul volt tőle szegényke. ( mellesleg ezek a gyógyszerek okozhatnak is epilepsziát ugye, de ha ez volt, valakit megverek az tuti.)
2015. márc. 25. 09:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt bevezető időszak, egyszer csak elkezdődött, hirtelen azt se tudtuk mi történik. Nincs valami normális állatorvos a közelben, akinek jó híre van?
2015. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egerben ajánlottak valakit, a neve nem jut eszembe, te a telefonszámát ma délután meg tudom szerezni. (Eger)Oda tuti elvisszük, remélem minél hamarabb, mert eléggé idegesít. Napközben egyedül van otthon, 7-1ig, 3 ig . ki tudja olyankor mi van vele, nagyon rossz ez. ma reggel is volt remegés.
2015. márc. 25. 10:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Simán lehet epilepszia. Sok féle roham van. Keress rá a nete a kutya epilepszia alapvítványra. Dr Kiss Gsbriella a vezetője. Kizárólag epis kutyákkal foglalkozik évek óta.
2015. márc. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Doki szerint nem feltétlenül epilepszia, inkább a véráramlással lehet gond, illetve túlérzékeny a kutyus (valóban, pillangótól is megugrik ha hirtelen megmozdul, vagy bármitől). Gyógynövény alapú kivonatot kapott az idegeire és az érrendszerére.
2015. márc. 31. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!