Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rotinkról lenne kérdésem,...

A rotinkról lenne kérdésem, hozzáértők válaszát várom?

Figyelt kérdés

A rotink dec.26-án(karácsonyi kutyus) :) tölti be a 8.életévét.Szinte családtag.Sokszor veszem észre rajta,hogy szomorúan néz,bújik,várja szinte minden percben,hogy símogassuk,vele legyünk...A neve Brúnó:) Izomsorvadása van,és a gerince is ferde már egy kicsit :( Rendszeresen el van látva,de félek,hogy mintha jelezné nem sok van neki hátra.Doki szerint nagytestű állatoknál előfordul az ilyen betegség,de féltem,mert nehezen viselném ha "elmenne",pedig háziasszony vagyok nem kisgyerek aki azért sírna mert elvesztette a játékát :( Lehet rossz a megérzésem,ennek örülnék a legjobban! Több oldalon néztem utána,hol azt írják él vagy 16éves koráig,hol azt 12éves koráig...szóval változó.

Akiknek rotijuk van,tudna nekem segíteni?Sajnos a testvérét lemérgezték,nem lehett megmenteni,mai napig sajnálom,pedig sok évvel ezelőtt történt.Van egy pulink aki 2 éves,nagyon jól elvannak együtt,de ez a kutya más...

Köszönöm.



2014. okt. 25. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
bár a rotihoz nem értek, viszont tudok nagyon jó orvost aki megvizsgálná, vagy ez az opció eddig fel sem merült?
2014. okt. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de mi is pontosan a kérdés? A rotik átlagosan 10-12 évig élnek.
2014. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak:Olvasd el:Orvoshoz jár a kutya!És nagyon jó kezelést kap!
2014. okt. 25. 18:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a kérdésed.

Az, hogy mennyi egy fajta, vagy magának a kutyának az átlag életkora, az sajnos nem azt jelenti, hogy egy komolyabb betegség, vagy elváltozás ne rövidíthetné meg az életét. Rotinál a 8 év már korosnak számít. A te kutyád pedig beteg is. Hogy meddig bírja, azt talán az orvos sem tudja megmondani, aki kezeli. Általában az emberek többsége bizony, megsínyli, ha elveszti a kedvencét. De örök életet még nem tudnak adni.

Az izomsorvadást még értem. De a ferde gerincet nem. Olyan betegségről még nem hallottam, hogy ferdül a gerinc egy kutyánál.

2014. okt. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

biztos én vagyok a hülye, de csak annyit látok:..."Doki szerint nagytestű állatoknál előfordul az ilyen betegség"..., ebből kéne arra következtetni, hogy orvoshoz jár a kutya?

mellesleg, orvos és orvos között igencsak van különbség!

2014. okt. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én rottim 13 évig élt.Az utolsó 5 évében egy kicsit fájdította a lábát,de semmi komoly gond nem volt.Aztán egyszer le akart menni a lépcsőn és már nem tudott.3 hónapig minden nap kivittük,hogy elvégezze a dolgát,de menni már nem tudott.Az orvos szerint nem volt fájdalma.Ha láttam volna,hogy szenved akkor előbb lépek,de láttam rajta,hogy még velem akar lenni.A végső döntést én hoztam meg amikor már valójában haldoklott.Azt hittem nem leszek rá képes soha,a 13 év alatt folyton attól a pillanattól rettegtem és sajnos elkerülhetetlen volt.Már egy éve nincs velem és még mindig könnybe lábad a szemem ha rágondolok.

2014. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A rottweilerek nem a leghosszabb élettartamú kutyák sajnos. A miénk 11 évesen pusztult el.

Tudni kell elengedni, de a 9-12 év a leggyakoribb náluk.

2014. dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 22 éves csak rotim van. ha már egy roti eléri a 9-10-11 éves kort az már nagyon jó. általában daganat viszi őket el, az enyaémet szívelégtelenség vitte el 8 évesen. az anyját pedig tüdőrák. hát elég kényes fajta a roti az tény.
2015. szept. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!