Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Szandi75 kérdése:

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy olyan nagy testű kutyát a melyik nem bántja a gyerekeket, könnyen tanítható meg ellehet menni sétálni vele és ház őrzésre is jó.Melyik fajta lenne a legjobb ezekre a célokra?

2015. márc. 25. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egyből a német juhász jutott eszembe :)
2015. márc. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Hát nehéz kérdés! Össze nem illő dolgokat szeretnél összepárosítani de szerintem egy komolyan jól nevelt rottweiler megfelelő lenne az összes célodra.
2015. márc. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá.Egy szép fekete jó lenne csak drága.
2015. márc. 25. 15:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen a berni pásztorkutyát ajánlom. Nagyon szereti a gyerekeket, a családtagjait soha sem bántaná, de házőrzőnek kitűnő...nem csalódnál benne.
2015. márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Keverék?

Az, hogy hogyan viszonyul a gyerekekhez, nagyrészt nevelés kérdése, illetve az sem mindegy, a gyerekek hogy bánnak a kutyával.

Sétálni minden kutyával el lehet, sőt el kell menni.

Házőrzés: szinte minden kutya jelzi az idegent. Komoly területvédő kutyák inkább a nagytestű pásztorkutyák, pl. komondor, kaukázusi juhász stb.

Könnyen tanítható: labrador, golden retriever (házőrzésre nem valók), német juhászkutya (neki viszont sok szellemi feladatra is szüksége van, munkakutya!).

Szerintem legjobban egy keverékkel járnál, ha nincs egy fajta, amiért kimondottan odavagy.

2015. márc. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Drága?? Egy normális kutya drága... Ha nem akarsz költeni rá, akkor nézz szét egy menhelyen, de ha megbetegszik, az orvosi kezelés is drága lesz... Ha erre sem vagy hajlandó áldozni, akkor riasztó, sétálni meg egy plüss a kézben.
2015. márc. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Fajtatiszta kutya drága... a fajtatisztának hirdetett, olcsó kutyák keverékek. Válassz egyet inkább a menhelyről, azzal is jobban jársz! Sétálni bármelyik kutyával el lehet, csak tanítani kell! Egyik kutya sem úgy születik, h már mindent tud. Az meg, h bántja a gyerekeket, attól is függ, h van nevelve a gyerek. Tapasztalataim szerint általában a gyerek provokálja a kutyát.
2015. márc. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Majdnem minden kutya ára azonos határok közé tehető. Nem úgy működik a tenyészetekben hogy egy rottweiler 150 ezer egy tacskó pedig 30 ezer.. Ha már a vételár is problémát okozna, elgondolkodtató hogy vajon mi lenne a hirtelen felmerülő orvosi költségeknél?!
2015. márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Labrador? :)
2015. márc. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bora1212 válasza:
0%
Szerintem német dogot vegyél. Imádja a gyerekeket, jó házőrző, könnyen tanítható, és nagyon szeret sétálni, játszani! És szerintem feketét vegyél, mert az a legszebb és egyben a legolcsóbb!
2015. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!