Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyek?

Milyen fajta kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
Most fogok összeköltözzni a barátommal egy kertesházba és úgy gondoltam hogy kellene egy közép méretü kutyus ! Milyen fajtát ajánlanátok ?

2015. febr. 23. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ha csak ennyi az elképzelés, hogy kellene egy kutya, akkor menhely.
2015. febr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mik az igényeid a kutyával szemben, és hogy te mennyit tudsz foglalkozni vele.

Kicsit bővebben írhatnál:

- kinti kutya vagy lakásban tartott lenne?

- naponta mennyi időt tudnál vele foglalkozni (séták, nevelés)

- kutyaiskolába járnál-e vele?

- vételárra mennyi pénzt szánnál? Mindenképpen fajtatisztát szeretnétek, vagy keverék is jó lenne?

- van-e valami konkrét célod vele (p. sport, kiállítás), vagy csak családi kedvencnek kellene?

- milyen az életmódotok, szerettek-e kirándulni, futni, vagy inkább otthonülősek vagytok?

Ha ezekre válaszolsz, máris könnyebb kutyafajtát javasolni.

2015. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs konkrét elképzelés, nem akarod tenyészteni, kiállításra vinni, válasszatok egy szimpatikus kutyát a közelben lévő menhely egyikéről. 2 kutyának is jót tesztek vele. :)
2015. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit tudnátok nyújtani a kutyának a kerten kívül?
2015. febr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
...és legyen egy B terved arra az esetre, ha az összeköltözés mégsem lenne tartós. Mi lesz akkor a kutyával?
2015. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Leginkább a kertbe tartanám ! Titkárnö vagyok sokat ülök gép elött ezért minden nap elmegyek futni vagy séltálni így úgy gondoltam h jöhetne velem a kutyus is . Nem szeretném semmilyen kiállításra vinni egyébként border collire gondoltam.
2015. febr. 23. 16:28
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha nem jönne össze (amit erössen kétlek ) akkor is kertes házba lenne !
2015. febr. 23. 16:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Border collie, bár nagyon szép, de annak való, aki komolyabban szeretne sportolni, kutyasulizni, kutyás sportot űzni a kutyájával. Rengeteget kell vele mozogni, dolgozni. Nem futni, hanem szellemileg is leterhelni. Én erről mindenképpen lebeszélnélek.

Egy kedves, dúsabb bundájú menhelyi keverék lenne az ideális, akár kölyök, akár fiatal felnőtt.

2015. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hú a bordikkal nagyon NAGYON sokat kell foglalkozni, mivel a legokosabb kutyafajta el is várja, hogy agyban és fizikailag fáraszd. Szóval az eddig hallottak alapján nem jó választás. És az egyik commentelő tőkéletek kérdőivet fogalmazott ami könnyítene, de megpróbálom így is:

-Menhely, mindig szuper megoldás!

-Shetlandi Juhászkutya (nekünk 2ilyenünk van imádom őket, lehet velük futni, és kinti-benti kutyáknak is tökéletesek, ha érdekel írj privátban és bővebben írok rólúk vagy akár más fajtákról is :) )

-Bearded Collie

-Basenji (de őt télen ne tartsd kint mert nem bírja a hideget)

Ennyi infóval ezt sikeült, én még a lexikonom is felüteöttem... Ha mondassz többet jobban érdekel bármelyik fajta, vagy bármi kutyákkal kapcsolatban írj privit nyugodtan és segítek!) :)

2015. febr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
feltehetőleg nem direkt, de úgy fogalmaztad meg a kérésed, hogy ez vehető ki: Kertesházba költözöm, oszt kéne oda kutya jó dísz lenne. Sejtem nem így értetted.
2015. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!