Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem alszik éjszaka?

Miért nem alszik éjszaka?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt kaptam egy kutyát (2 éves havanese keverék).Nappal ha nem sétálunk szinte mindig alszik (most is) Este/éjszaka mindig mászkál, szaglászik. Meg kapar. Az nem lehet hogy pisilnie kell mert már amint visszajövünk a sétából és lefekszünk egyből megy a dolgára. Idáig kerti kutya volt. Amint visszahozom a sétából már újra ott áll a kapu előtt pedig még a pórázt se vettem le róla. Mit csináljak, hogy éjszaka aludjon? Segítsetek kérlek mert már 2 napja nem alszom.

2015. márc. 29. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
2 napja kaptad meg, még nem találja a helyét. Nem tudom, hol alszik, de én a kutyámat az ágyam mellé tettem éjjel és ha mocorgott, akkor megnyugtattam és vissza aludt. Egész éjjel alszik. Első pár nap volt rosszabb.
2015. márc. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekünk is ott van mellettünk a fekhelye de sokszor inkább a szőnyeget választja. Azért köszi a választ. Jöhetnek még :)
2015. márc. 29. 08:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbáld nagyon elfárasztani napközben, ne hagyd aludni. Mozogjon, fusson, tanítgassad. Főleg este lefekvés is előtt is jól mozgasd meg, hogy a nyelve lógjon és alig várja, hogy lefekhessen.

Előbb-utóbb biztosan be fog állni a rend, meg kell szoknia a dolgot. Segíthet még, ha fokozatosan szobakennelhez szoktatod, és éjjel abban fog aludni. Megszokja, hogy ha mennie kell a helyére, akkor eljött a pihenés ideje. Persze, a megfelelő lefárasztás után.

2015. márc. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet köszi. De ameddig nincs pénzem egy szobakennelre addig mi legyen? Valamint hogyan szoktassam az egyedülléthez? Ha kimegyek enni 20 perc kb akkor máris nyüszít :(
2015. márc. 29. 09:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Éjszaka mindig rázza magát mint amikor a kutyák kijönnek a vízből.
2015. márc. 29. 17:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Kutyáknál az a természetes, (pláne, ha kerti kutya volt), hogy nappal szenderegnek, éjjel meg őrzik a házat. Náluk fordítva van. De majd megszokja talán, hogy nálatok nem éjjel kell őrizni a házat, illetve nem is kell őrizni. Milyen fajta?
2015. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
havanese keverék
2015. márc. 31. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!