Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minőségi együtt töltött idő...

Minőségi együtt töltött idő lakásban tartott terrier-keverékkel?

Figyelt kérdés

Gyepmesteri telepről lett befogadva, szeretném még jobban erősíteni a kötődést. Most 1,5 éves, fél éve fogadtuk örökbe. Nyilván az én hibám hogy nem kötődik eléggé, eddig igazából csak nagyon alap dolgokra tanítottam meg a napi 3-4 séta (néha el is engedem, lakótelepen élünk)


Másik városban dolgozom, így nincs annyi időm rá, amennyit szeretnék. Így is foglakozom vele, nem rombol,de szeretném ha hatékonyan ki tudnánk használni az együtt töltött időt.

Mit szoktatok játszani, csinálni a kutyátokkal? Fárasztás, kapcsolatépítés, élmények szempontjából.


2015. márc. 30. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg tudod tanítani hasznos dolgokra:

Hozd ide a papucsomat

Csukd be az ajtót

Ami eszedbe jut

Nagyon fogja élvezni, ha látja valóban hasznos dolgot csinál.

Én egész évben a gyermeknapi bemutatóra gyakoroltatom, tanítom őket. A megtanított trükkök töredéke kerül bemutatásra, de az új játékokat mindig élvezik.

Az olyanok mint az "itt a piros. Hol a piros?" nagyon élvezik. (3 pohár egy jutifalat)

2015. márc. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan miben nyilvánul meg az, hogy nem kötődik eléggé?
2015. márc. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Behívásnál (bár az sok tényezős dolog). Ingerszegény környezetben még oké, de ha valami van, akkor már nem vagyok elég érdekes számára. Sokszor tűnik dekoncentráltnak, nem figyel rám. Próbálom következetesen nevelni, szerintem ez sikerül is. természetesen fontos hogy falkavezérnek tekintsen.
2015. márc. 30. 22:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem kötődési problémátok van, hanem a rangsor és/vagy a lefárasztás nem oké :) Nem mindegy.

A nem figyelés meg valószínűleg annyi, hogy nem követeled meg, hogy figyeljen, ráhagyod, ha szarik rád. Megteheti, hogy nem foglalkozik veled, plusz ugye ha nem vagy elég érdekes, akkor miért is foglalkozna veled, és persze, hogy megy a saját feje után. Ezt a kettőt kell rendbeszedni, legyél a kutyának tényező, amire mindenképpen oda kell figyelni, ugyanakkor legyen neki jó, ha akarsz tőle valamit.

Jellemében terrier a kutya, szóval szeret labdázni, rongyozni, vadászni? Mert akkor ezt érdemes kihasználni, sok ilyen játékot játszani vele, erős kontroll alatt (fogd-ereszd vezényszavak használata, játékról letiltás, helyben maradás dobás/cukkolás közben, stb.), röviden, de intenzíven. Meg vinni kell magaddal játékot sétára, és huzakodni vele jutalomból, ha visszaérkezett. Rengeteget tud segíteni :)

2015. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszia választ!

És igen, imád húzakodni és labdázni. Rajta leszünk :)

2015. márc. 31. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!