Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan alakul ki az entropium?

Hogyan alakul ki az entropium?

Figyelt kérdés

6 éves a kutyám, jó tenyészetből van, pár éve megcsináltattunk neki mindenféle szűrést, csípő, könyök dp, szemvizsgálat. Minden teljesen rendben volt. Kb. egy fél éve jelentkezett az egyik szemén, hogy az alsó szemhéja elkezdett befelé fordulni, és kb. 1 hete vettem észre, hogy a másik szemhéja is.

Tudom, hogy ez örökletes, de eddig úgy tudtam, hogy már amikor kinyílik a kiskutyák szeme, már akkor jelentkezik. Egyeszerűen azt nem értem miért most jött ki...


2010. febr. 18. 08:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó kérdés? A tenyésztőt lehetne megkérdezni, hogy találkozott-e ilyennel. Nekem is olyan kutyám van, aminél szintén felmerülhet örökletes betegségként, de hál'Istennek nem következett be nálunk.
2010. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Ez egy érdekes eset,ilyet még nem láttam. Nálunk született egy olyan kölyök,akinek a felső szemhéja befelé fordult,közvetlen azután hogy kinyílt a szeme. Majd néhány hét után magától kifordult.Sajnos 10 hetesen elpusztult,úgyhogy azt nem tudtuk meg soha,hogy ez felnőtt korában mit eredményetett volna.
2010. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Akiteki ***** válasza:

Kérdezz rá a szüleire és azok szüleire, kinél jelentkezett ilyen.

Egyébként olyankor is lehet, hogy öregszik és lazulnak az izmai. Én két éves kutyánál is láttam előjönni, kiskorában semmi baja nem volt.

2010. febr. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!