Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kocsiba első vagy hátsó...

Kocsiba első vagy hátsó ülésen viszek kutyát azért megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 3. 12:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nekünk kistestűink vannak.Ők a "földön" fekszenek általában.Vagy ha többen vagyunk akkor fent az ülésen úgy,hogy fogjuk a nyakörvüket.Egyszer volt ilyen hirtelen fékezés,jó is volt,hogy fogtuk őket különben eléggé megüthették volna magukat. Ha nagytestűm lenne,ő a csomagtartóban utazna valószínűleg.
2015. ápr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én sokat taxiztam a havanesemmel, ott ugye nincs semmilyen kutyára szabott védelem. Féltem is az elején, az ölemben, vagy lent, az anyósülés lábrészénél utazott. A taxisok meg hát, elég sokszor mennek mint az őrült, és egyszer egy elénk kiforduló autó miatt olyat satuzott, hogy szegény kutya, aki akkor a lábrésznél ült, jól beüthette magát... Hálisten nem lett semmi baja, csak az ijedtség, de el se akarom képzelni, a testéhez képest mekkorát koppant, ha én is majdnem lefejeltem a kesztyűtartót, még az agyam is zökkent egyet kb... Azóta mindegyik taxist megkérem, hogy ha kutyával utazunk, lassan menjen, nem rohanunk sehová, és inkább ölben van, hogy esetleg a kisebb fékezéseket még tompíthassam neki. Szerintem a biztonsági övre csatolható hámon, és ha kistestű akkor hordozó boxon kívül nincs más biztonságos mód...
2015. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat.
2015. ápr. 3. 15:49
 14/22 anonim ***** válasza:
58%
Végül is, amikor autózol, te is be vagy zárva egy "dobozba", Amelyik kutya megszokja a boxot, ketrecet, nem lesz búbánatos miatta. Viszont aránylag nagyobb biztonságban lesz.
2015. ápr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A kérdező azért viszi a kutyát mert az élvezi. De ha bezárja egy boxba akkor mit élvezne szegény.
2015. ápr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
#15 pontosan :)
2015. ápr. 4. 06:17
 17/22 anonim ***** válasza:
Nyilván szállító boxba a leg célszerűbb és biztonságosabb szállítani. Ehhez hozzá kell szoktatni a kutyát és akkor nincs para. Gyönyörűen lehet rögzíteni a hátsó ülés közepén így sem a kutya nincs veszélybe sem a te figyelmedet nem tereli el. Néhány kanyar után meg megtanulja, hogy jobb neki fekve mint dőlni jobra balra. Szerintem ez a legtisztább.
2015. ápr. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
De értetlenek vagytok! Otthon a saját kis városkájában cirkál egy pár km-t a kutyával mert az élvezi. De ha bezárja egy boxba akkor felesleges az üzemanyagot koptatni mert mit élvezne a kutyi? Szerintem nem büntetnek meg érte...esetleg ha ki nem fogsz valami köcsö..öt. Esetleg felszólítanak hogy nem ott a helye :-)
2015. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Sorry..értem én, hogy azért van a furika hogy a kutyának jó legyen, de azért legalább legyen biztonságos mint a kutyának mint a gazdinak. Városon bellül is lehet olyan balesetbe kerülni vagy okozni (mert a kutya elvonja a sofőr figyelmét) amibe meg lehet halni. Nem is olyan nehéz ám!
2015. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
van olyan nyitott kosárszerű utazóbox amiből még jobban is kilát a kutya, és lehet rögzíteni. ha ilyet nem akarsz, én sima hámmal és pórázzal rögzíteném a kutyát az üléshez pl a fejtámlánál. így nem szólhat a rendőr. amúgy 15 éve hordozom a kutyát a hátsó ülésen pár éve vettem egy ülésvédőt, ami elég jó mert nem engedi leesni a kutyát, előtte szegény zakózott párszor. mivel én sem kötöttem be sajnos. rendőr többször állított meg ráadásul olyankor a kutya harciasan felugrik a kalaptartóra és ugat mint a veszedelem, én meg égek. de még sose büntettek meg, a határon egyszer szóltak hogy rögzíteni kellene. de nem büntettek meg akkor sem. mondjuk nem is vitatkoztam velük, megígértem hogy úgy lesz.
2015. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!