Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs fent első lökhárítóm,...

Blinty666 kérdése:

Ha nincs fent első lökhárítóm, de a rendszámot felfogatom azért megvághat a rendőrbácsi? :D

Figyelt kérdés
Szóval a vas kicsit le van rakva és a jó magyar utak mostanra teljesen hazavágták az első lökösöm .Feltehetőleg 1 max 2 hét mire megérkezik külföldről az új és arra vagyok kíváncsi ,hogy addig járkálhatok a kocsival vagy nem célszerű ?

#rendőr #autó #tuning #lökhárító #jogszabály #refraktometriás titrálás
2014. aug. 4. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemcsak a bácsi, hanem a néni is. Már ha megállítt.
2014. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 6/1990 KöHÉM rendelet 28 §-a az irányadó:


"A hatósági jelzést, illetőleg annak tartószerkezetét a lassú járműre elöl, az oldalkocsi nélküli motorkerékpárra és a pótkocsira hátul, a többi gépjárműre és a mezőgazdasági vontatóra elöl és hátul, a jármű hosszirányú függőleges felezősíkjában, vagy attól balra, oldalkocsis motorkerékpárra az oldalkocsin elöl, a motorkerékpáron hátul úgy kell elhelyezni, hogy a hatósági jelzés síkja a jármű hossztengelyére merőleges és megközelítően függőleges helyzetű legyen, a járművön túl ne nyúljon, legalsó pontja az úttest szintjétől legalább 0,30 méter, legfelső pontja az úttest szintjétől legfeljebb - amennyiben a felépítmény szerkezeti kialakítása ezt lehetővé teszi - 1,50 méter magasságban és olyan helyen legyen, ahol könnyen leolvasható."


Ha ennek megfelelően rakod fel a rendszámot akkor nem köthet bele a rendőr!

:)

2014. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bp1985 ***** válasza:
Nekem 3 hétig az ablakba volt, megállítottak, semmit nem mondott. Persze lehet szerencsém volt.
2014. aug. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyalogosvédelmi szempontból kifogásolható. De ezen senki nem fog fennakadni szerintem... Csak ha tényleg történik valami, esetleg kifogsz egy szivatósabb rendőrt...

Ettől függetlenül én használnám így ha kelkl.

2014. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!