Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bearded collie/Komondor?...

Bearded collie/Komondor? Melyik fajtát válasszam?

Figyelt kérdés
Mindkét fajta nagyon szimpatikus, küllem és jellem tekintetében egyaránt. Mivel mindkettő pásztorkutya, gondolom, alaptermészetük nagyjából egyezik: keménység, erős terrietóriális ösztön, önállóság, hatalmaskodó természet, stb...mint minden normális pásztorkutyánál. Ne nevessetek ki, csak olyan szinten értek hozzájuk, hogy a környékünkön mindkét fajtából van 2-2 egyed, ezek alapján tudom ezt mondani. Ja, és nem ez az első kutyám, jelenleg egy társasági ebecske boldogít minket! Melyik fajtát ajánlanátok ezek közül?
2010. febr. 18. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Szerintem a 2 fajta tűz és víz egymáshoz képest, de én mindenképpen a border collie-t választanám, a komondorok elég kiszámíthatatlan kutyák.A border viszont hihetetlenül okos és nagyon jól képezhető. De csak akkor való neked border collie, ha van elég időd arra, hogy foglalkozz egy ilyen nagy mozgásigényű kutyával. :D
2010. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem szeretem mikor egy ember iet kérdezz egy másiktól!!

Ha most nem is tudod meiket válaszd akkor várj egy kicsit, és majd egyszer csak rájössz hogy nked az a kutya kell!!!! Ezt más nem döntheti el helyetedd!!!

2010. febr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ejnye, ejnye... nem olvastuk el rendesen a kérdést. nem BORDER collie, hanem BEARDED collie, tehát szakállas skótjuhász. sztem a bearded collie kicsit barátságosabb, de többet kell törődni a szőrével. a komondornál inkább kijön az őrzőkutya jelleg, és erősebben önfejű( bocsi, nem nagyon tudom máshogy kifejezni, pedig így hülyén hangzik... :) ). ja, és a kettő közül sztem a bearded collie való inkább kiállításra... lehet, hogy meg fogtok cáfolni, nekem ilyen tapasztalataim voltak.
2010. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

border collie: [link]


bearded collie: [link]


komondor: [link]


csak hogy mindenkinél tisztázzam. előző

2010. febr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A bearded collie és a komondor jelleme egyáltalán nem hasonlít! A bearded könnyen tanítható fajta, míg a komondor sokkal önnállóbb. A bearded alkalmas agilityre, dog dancingra is, házőrzésre viszont nem. Ha ennyire nem ismered ezeket a fajtákat, akkor azt kell mondanom, hogy egyik se való neked.

[link]

[link]

2010. febr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jellemre nagyon nem egyeznek. A komondor önálló, területőrzésre termett fajta, kiteszed a tanyára és egyedül védi az egész mindenséget. Kemény, önállő örzőkutya. A bearded collie egy sokkal emberközpontúbb, nevettető, gondoskodó jellem és sokkal agilisabb, mozgékonyabb, feladatigénylősebb.

én nem is udnám a 2 fajtát mégcsak egy napon se említeni.

2010. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem is azt mondtam, hogy most rögtön kell a kutya, csak annyit, hogy nagyon hezitálok. Én csak az alapján ismerem őket, amit láttam, van némi külömbség közöttük, az általam ismert bearded collie-k félős, de uakkor játékos kutyák, nagyon makacsak, a komondor egy vadabb fajta, de az is tud barátságos lenni azzal, akit ismer.

Am. köszi a válaszokat!

2010. febr. 19. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!