Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha folyamatosan...

Mit tegyek ha folyamatosan tiszta kutya"akna" az árokpartom?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon kedves személy, aki napról napra a szoba cirkálójával rondítja össze az árkunkat.Annyira eldurvult a helyzet, hogy tele volt mind két árokpart. Nem vagyok egy balhézós alkat, ezért csak kiálltam a kapuba mikor láttam hogy jön (ilyenkor elhúzta a kutyát)...mivel nem vagyok éjjel nappal otthon, volt hogy nem tudtam "megfigyelést tartani" és már is ott termett a szép nagy kutyakolbász...eddig nem szóltam, hátha észreveszi magát csak figyeltem...de úgy tűnik nem sikerült ezt elérnem.Elég undorító főleg most tavasszal fűnyírásnál. Mit mondjak, hogy ne legyek bunkó, de ne is legyen tiszta akna minden? Vagy mit tegyek? Hasonló gondokkal küszködők jelentkezését várom.
2015. ápr. 3. 19:21
1 2
 1/11 piriiiii ***** válasza:
100%

Figyi, ez esetben szerintem simán lehetsz bunkó, ugyanis ezt a nagyon kedves személyt úgysem éred utol bunkóságban. Elvégre ő szaratja oda az ebét!

Mondd meg neki szépen, hogy szedje össze a kutyaszart mindig, ha tojik a kutyája, Te nem vagy köteles elviselni azt, hogy odajár üríteni. Közterületen egyébként is össze kell szedni MINDENHOL, úgy tudom.

2015. ápr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy hasonló esetben egyszerűen egy zacsiba összeszedtem a frss "terméket" és utánavittem: Ezt elvesztette...

Igen buta arcot vágott, azóta másfele sétál

2015. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nem akar az ember ekkora feneket keríteni neki...de nem ért a jelzésekből, kifigyelem és elbeszélgetünk..
2015. ápr. 3. 20:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Én mindig vágom a füvet,nem hagyom megnőni plusz naponta szedem a kakát,mivel ha egy ottmarad,mellé jár az összes kutyás.Emellett csúnyán nézek és kitettem egy piktogramot,ami a kutyakaka felszedésére ösztönöz.Így sokkal kevesebb a kaka,mert a rendszeresen odajárók nagy nehezen felfogták a szitut.
2015. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szomszéd házból járt oda a kutya ha épp nem volt csukva a kertkapu (nagyjából egész nap sarkig nyitva mert baromi macera mindig nyitni zárni).

Mielőtt szegélynyírózni akartam az árkot 10 percig szedtem a kutyagumit. Elfogott a harci ideg fogtam egy egész tömb kutyakakizsákot egybe összeszedtem mindet és átsétáltam szomszédhoz. Nem értették..aztán módszeresen minden reggel hagytam egy csomagot az ajtó előtt abból amit a kutyusuk termelt oda előző nap. Szép lassan rászoktak a kertkapu becsukására! 😉

2015. ápr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok, megállítottam az illetőt 3x is.Szebben és rondán is megkértem...és képzeljétek csak azért is ide hordja..Mi a következő lépés?
2015. ápr. 24. 08:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az önkormányzattal, az akna széthagyása szabálysértés, tehát bevétel, talán találtok közös érdeket. A 10. bírságolás után talán...
2015. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Állíts egy takaros, feltűnő táblácskát egy jól látható helyen díszelgő kaki mellé, rajta egy udvarias kéréssel, hogy minden kedves kutyatulajdonos legyen kedves ügyelni a köztisztaságra.

Esetleg akassz ki egy köteg nejlonzacskót is. (Sima élelmiszerbolti kifliszacskó is jó).

2015. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#6 - Megeteted vele :) Na jó, a kivitelezhetőbb megoldás az, ha rendszeresen összegyűjtöd és áthajítod hozzá.
2015. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy hol lakik az illető? Ha igen, esetleg odahordhatod a kapuja elé szépen bezacskózva, amit nálad felejtett, bár ha pl. be van kamerázva a háza tája, akkor a végén még téged büntetnek meg...

Beszélj a szomszédaiddal, elvégre tuti őket is idegesíti, biztos nem csak a te házad elé sz*atja a kutyáját, ha többen szóltok neki, talán eljut az agyáig.

Azt hiszem, a sokadszori szólás után megvetted magadnak a jogot, hogy bunkó légy. Fenyegesd perrel, bírsággal.

Ha a személyes érintkezés varázsa sem használ, akkor tényleg fordulj az önkormányzathoz.

2015. ápr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!