Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lesz egy kan beagle...

Milyen lesz egy kan beagle ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Sokat változik a viselkedése? Tudom,hogy minden kutya más, de úgy általánosságba ti mit tapasztaltatok? Könnyen kezelhetőbb, nyugodtabb,stb. Elsősorban a beagle- es gazdik véleményét várom, de más kutyás is hozzászólhat! Köszi!:-)
2010. febr. 18. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Szia! Az én beagle-m semmit sem változott utána csak egy kicsit ducibb lett, de ha ivartalaníttattjátok a tiétek is meg fog hízni egy kicsit.
2010. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen azt hallottam, hogy híznak utána, de azzal nem lenne gond, mert minden nap sétáltatom, mozog eleget. Tehát alkalma sem lenne meghízni. Még egyszer köszönöm!
2010. febr. 18. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
a mozgatástól teljesen függetlenül meg fog picit hízni, a hormonok változása miatt ( én úgy tudom, ezért ). A miénk is gömbölyűbb lett, és picit lassúbb, lustább. tehát ha úgy tetszik, nyugodtabb. ja, és az érdekes, hogy ő úgy tűnik, nincs tisztában a helyzetével, mert így is próbálkozik a szuka kutyusunknál : ). könnyen kezelhetőbb nem nagyon lett, ugyanolyan rosszcsont, csak ritkábban veszi rá magát egy-egy rosszaságra : ).
2010. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nkem ugyan sukám van és bullterrier,aki fél éves kora körül lett ivartalanítva,de nem hízott el.

Az előző 2 kutyám kan volt,felnőtten lettek ivartalanítva,szintén nem híztak el.

Nem a hormonoktól függ,hanem kissé kényelmesebb lesz némely kutya,kevesebbet mozog,ezért hízik el.

2010. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem mozgatod eleget, elhízik - ez független az ivartalanítástól. Az tény h KÖZVETLENÜL az ivartalanítás után 3-4 hónapig oda kell figyelni a kajájára, mert addig áll helyre a hormonháztartása, de utána ugyanúgy vissza lehet térni a normális étrendre. A mozgás meg alap.


Nekem kopóm van. Ivarérés tájékán lett ivartalanítva. Sokkal gördülékenyebb a kapcsolatunk más kutyákkal - nem kell félnem h összebalhézik más kanokkal, nem hajtja a szukákat, fel se veszi h tüzelési időszak van. Bújósabb mint a szukám - bár ez nem biztos h az ivartalanítás következménye (mert a szuka is ivartalan)

2010. febr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:-) Úgy látszik minden gazdi mást tapasztal. Én igazából azért szeretném megműttetni, hogy elkerüljem a betegségeket. Sok helyen olvastam, hogy sok betegség megelőzhető vele(prosztatarák,stb) Csak kíváncsi voltam mire kell felkészülnöm, mert egy ismerősömnek sincs műtött kutyája, ezért gondoltam itt megkérdezem mik a tapasztalatok!
2010. febr. 19. 10:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha megcsináltatod azzal csak jót teszel a kutyának! Sok sikert!
2010. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt én is így gondolom! Köszi!:-)
2010. febr. 19. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!