Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok használható,...

Hol találok használható, megtanulható anyagot a Border Collie színgenetikájáról?

Figyelt kérdés

Az érdekel, hogy az csak tévhit, hogy a merle állatot a színessel nem szabad párosítani? Azt tudom, hogy a merlét merlével, és a merlét a rejtett merlével nem szabad. Viszont olvastam cikket és véleményt arról, hogy az tévhit, hogy a színeset a színessel nem szabad, mert a gondos szelektálás és az egészséges, szűrt tenyészállatok esetén nem okoz gondot. Hazai kennelekben is láttam már színes párosítást.

Tenyészetet szeretnék, de csak mikor már a tudás a kezemben van. Az állataimat is ennek megfelelően akarom kiválasztani, viszont a merle és a színes állatok tetszenek.



2015. ápr. 5. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A border genetikája pont olyan, mint a többi kutyáé. Próbálkozz előbb ezzel az oldallal, aztán ha érted kereshetsz komolyabb írásokat is : [link]
2015. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy színes? Trikolor?
2015. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem. :)

Konkrétan barna-fehér kant akartam és red-merle szukát hozzá, vagy fordítva, de vki azt mondta h 30% hogy süket és vak kölykök lesznek. Erről nem találtam semmit. Arról hogy hígított színt (kék) nem tanácsos merlével annyit hogy vki szerint tévhit, vki szerint felér egy gyilkossággal..Arról hogy pl kéket barnával szintén azt hogy tévhit, más szerint nem szabad mert a színes egyedek hajlamosabbak betegségekre, és emiatt nem tanácsos összepárosítani őket. De ezt nem értem hisz pl a lilac úgy lesz hogy barnát hígít a kék, akkor tökmindegy hogy maga az egyed barna, vagy csak hordozza? Nem? Vki segítsen már eligazodni, aki érti ezt..

2015. ápr. 7. 11:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezzel meg azzal amit belinkeltem, meg némi középiskolás genetika-tudással (Mendeli-öröklődés minimum) menni fog:

[link]

2015. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

merle x merle tilos, ez nyilvánvaló. a merle x sable/ee red(ausztrál vörös) az, amivel óvatosnak kell lenni, mert sokszor nem látszik a kutyán, hogy merle, ugye nem kötelező, hogy kék szeme legyen, mert ezek a színek "maszkok" - vagyis egy ee red kutya valójában fekete, barna stb. csak a vörös szín ezt elfedi, de az orrukon pl látszik az eredeti színük. a sable is hasonló, bár ott egy kicsit jobban szokott látszani a bundán, hogy mi az alap.

színeset színessel, ezt így nem értem... ennyi erővel ne keverjünk semmit semmivel... egy barna x red merle párosításból max akkor lesz baj, ha a barna rejtett merle, de ennyi erővel feketét se keverj merlével mert az is lehet rejtett merle... nem tudom, ki mondta ezt neked, de elég nagy butaságnak tartom.

olyat én is hallottam, hogy bizonyos színek keverése esetén (barna, kék, lila) a szőrminőség néha romlik, de őszintén nem tudom, ennek mennyi alapja van.

néhány link, nem tudom ismered e őket.

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!