Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy tacsim. Ma hiába...

Van egy tacsim. Ma hiába hívtam de nem jött, ezért elbújtam és a kutya elkezdett ugatni. Miért ugatott? Egy vadász kutyát hogy lehetne behívásra megtanítani? Sokszor meg se hallja annyira szagolgat.

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 23:03
 1/8 anonim válasza:
43%
Oromeben ugatott!Hogy eltuntel...
2010. febr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha-Ha....normális válaszokat várok
2010. febr. 18. 23:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy tacsi keverékem van. Hát róluk tudni kell, hogy szuper egyéniségek, nem egy tippikus kutyus fajta.

Figyeld meg, hogy az érzelmeik az arcukról leolvashatóak, ellentétben egy nagy ebbel.

Ha szomorú, azt is láthatod. Érzelmes kis élőlény és makacs. A miénk utája a pórázt, mit képzelek én, ő szabad. :)


Nálunk a lakásban él, mivel sorházban élek. Minden órában szinte kimegy a párommal. Meglátja a párom kezében a csészét, és rohan vele az udvarra, megismeri. Tudja, ha kávé, akkor cigi szünet= szabadság.

Nehéz volt becsalni eleinte, nem akart bejönni, hiába szóltam neki. A párom párszor határozottan rákiáltott, hogy befelé. Ne sajnáld, ennyi kell, mert azt hiszi ő az úr. Ezt párszor eljátszotta. Azóta egy szó és jön, sőt, megkopogtatja neki az ajtó üvegét , és tudja hogy be kell jönnie.

Magyarul párszor határozottan kiálts rá. Tartson tőled, így egy idő után megszokja , hogy te parancsolsz.


Remélem segítettem!


Még valami: a tacsi rafinált kisállat, ne hagyd magad érzelmileg meghatni. Megérzik. :)


Krisz

2010. febr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jah,miért ugatott?

Valószínűleg azért, mert eltünt a gazdi, ez egy kihivás, meg kell találni. Leadott neked egy hangjelet, hogy hol vagy, ennyi.


A miénk is ilyen. Kimegy a párommal az udvarra. Magába berohan a házba. Nem veszi észre, hogy a konyhába vagyok, így rohan fel az emeletre, a szobákban keres, ha nem talál, ugatva leszalad, és jön a konyhába, megkeres. :)

Imádom. :)


Krisz

2010. febr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól tartok, hogy sehogy. Legalábbis az én tacskóm is így viselkedik. Mivel 3 év alatt nem sikerült, nem hiszem, hogy (nekem)fog. De nem tudom, hogy a tiéd mennyi idős. Ha kicsi, akkor van még remény. Talán egy hozzáértő ember jobb ötletet tud adni. Hátha találsz olyan fórumot, ahol hasznos tanáccsal tudnak ellátni.

Ez tényleg furcsa, mert eddig rengeteg kutyám volt (így gyerekkoromra visszamenőleg) és egyik sem volt ilyen...

2010. febr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is tacskó keverékem van még 3 hónapos eleinte nagyon makacs volt, odalent hiába kiabáltam hogy gyere már leguggoltam hogy jöjjön, de csak a süketet játszotta. elindultam felé akkor egy kicsit vár és újra eliszkol, aztán nagyon mérges voltam jó hátat fordítottam neki és elindultam haza mikor olyan gyönyörűen ugatott utánam és úgy rohant hozzám hogy utána mintha csak azt mondta volna "héj én még itt vagyok hova mész! várj meg" utána szépen meglehetett kötni most már mindig így csinálom és mindig vissza jön, de most már nem kiabálok utána csak elindulok.
2010. febr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért ugatott, mert tudta, hogy szándékosan, büntetésből hagytad ott. Ezzel akarta a figyelmedet felhívni magára, annak reményében, hogy majd visszamész érte, s nem neki kell akkor utánad mennie. Enyém is szokta ezt csinálni, ő egy szálkás szőrű tacsi. Ne engedj az ugatásának, különben rá fog szokni. Ha ilyenkor közömbös maradsz és nem bújsz elő a rejtekedből, utánad fog menni, s jó lecke lesz neki.
2010. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:
Azért ugatott, mert azt hitte, hogy elvesztél és nem találsz vissza hozzá. Szólt, hogy itt vagyok gazdi, erre gyere. Egyébként meg kutyaiskola. A neten nem fogod megtanulni, hogy kell kutyát tanítani.
2010. febr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!