Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen trükkökre lehetne...

Milyen trükkökre lehetne betanítani egy kutyát?

Figyelt kérdés
szeretném ha nem csak az alapokat (ül, fekszik, hempereg stb...) hanem valami "egzozikusat" is tanulna. Júniusban fog megérkezni, cane corso lesz :) nem tudom h milyen trükköket lehetne tanítani neki. Gondoltam a szégyelld magad-ra is, de azt mondták h az nem jó, mert ugye az orrára celluxot kell ragasztani, és akkor azt fogja nézni h mit ragasztottak az orrára, és bekancsalodhat a szeme. Tehát akkor az szeretném kérdezni hogy milyen "egzotikus" trükkökre taníthatnám meg, és hogyan

2015. ápr. 6. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és hogyan tanítsam meg neki?
2015. ápr. 6. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Először meg kell ismerni, hiszen neki is korlátozott és nagyon egyéni a képessége, épp úgy, mint az embernek. Az s lehet, hogy semmire nem tudod megtanítani.
2015. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
biztos vagyok benne h nagyon sok mindenre meg tudom majd tanítani, mert egy nagyon jó helyről lesz majd hozva
2015. ápr. 6. 19:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Az még nem 100%-os garancia.

Ismerd meg a kutyád személyiségét,képességét.

Én a rendőröktől elhozott,vén németjuhászomnak megtanítottam a távirányítót.

Mivel mindig máshol volt az eszköz,ő odahozta.

De! Ez nagyon nagy munka,meg kell értened/tanulnod általában a kutyát,azután a sajátodat is.


Ui.:nemcsak celluxal taníthatod meg,én befőttesgumival próbálnám.

2015. ápr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk tényleg játszik a kutya személyisége is!pl az én kutyámnak egyszerűen képtelen vagyok megtanítani a szégyeld magadat (de azért még próbálkozunk)

Néhány jó trükk :tolatás,pitizés,integetés,"kukucs"(két lábad közt benéz),szlalom a láb között,BUMM!,láb keresztezés,dobozba lépés 4 lábbal (klikker),fogjon meg-"karoljon át" egy tárgyat,nyolcasozás,ugorjon át a lábad,karod fölött,mi még egy olyan trükköt tudunk hogy kinyújtod a kezed és a kutya rárakja a két mancsát és benéz a két lába között, most hirtelen ennyi jut eszembe de ajánlom a 101 kutyatrükk című könyvet!:)

Remélem tudtam segíteni!:)

2015. ápr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de a szégyelld magad trükknél ha vmit az orrára raksz akkor nem tud bekancsalodni a szeme? Mert ez a kisbabáknál is ha piszkálod az orrát, akkor utána azt fogja folyton nézni h mit csinálsz és akkor bekancsalodhatnak a szemei. És ettől félek
2015. ápr. 6. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem mert gondolj bele mennyi kutyának tanították már így meg és nem lett baja tole.Mondjuk én hajgumival próbálkoztam.
2015. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 donne ***** válasza:

:D szerintem kezd az ül,pacsit,fekszik-el aztán majd kialakul, tanulékony fajta, ha értesszhozzá, de nem trükk kutya, ha cuki bohóckutyát szeretnél , a helyedben boschon havanese-t vagy hasonlót választanék.

Javaslom az örző-védőt, úszást,nagy sétákat, edzéseket,,,

2015. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!