Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen trükkökre lehet betanít...

Milyen trükkökre lehet betanítani egy kutyát, hogyan?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ül, fekszik, lábhoz, kussol. + nézzél kuytas filmeket ott komolyabb trükökket csinalnak a kutyak. Klikkerrel vagy jutalmazassal.
2010. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én könyvből tanítottam a kutyámnak trükköket.pl ül, pacsit, fekszik, stb.
2010. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tessék ebben rengeteg trükk van: [link]
2010. márc. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ennek a csajnak a videói között nézz körül és válogass. Az összes trükköt klikkerrel tanította.

http://www.youtube.com/user/yolle555

2010. márc. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:Dköszi a gyors válaszokat
2010. márc. 17. 17:55
 6/10 anonim ***** válasza:
2010. márc. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
101 kutyatrükk című könyvet nézd meg
2010. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
360 tailwipe bizt beadja
2010. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bármire amire megakarod tanitani. Ha jó módszerekkel és motivációval dolgozol akkor mindenre képes egy kutya! Pont ma láttam a TV-ben, hogy vizzel teli poharat egyensúlyozott a kutya a fején majd azzal ment fel a lépcsőn majd hátrafele le a lépcsőn és NEM löttyent ki a viz!
2010. márc. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenre meg lehet tanítani megfelelő jutalommal.

Nekem bejött a "csapj vagy jutalomfalat" nevű módszer :), de sok függ a kutya fajtájától is.

Elsődleges persze, hogy jó kapcsolatot építs ki az ebbel, akkor sok mindent megtesz neked puszta szeretetből, kaja nélkül is.

Az én kutyám jelenleg öt éves (hat lesz szeptemberben), labi, lány, és a következő szavakat ismeri:

ül, áll, marad, fekszik, tedd le a fejed, add a mancsod/most a másikat, keresd, gyere ide, vedd fel, hozd ide, engedd el, fogd a botot, körbe, fel (kétlábra), ugorj (át széken), nyisd ki (ajtót két lábról), kapd el (dobott kaját), nem szabad, fujj, tessék (kajához csak akkor nyúl), helyedre, hol a cica (arra néz, ahol a macska van), hallgass (ugatáskor). Ezekre engedelmeskedik, zömmel ha engem nem is lát, de érti még a "szégyelld magad", "rooossz kutya!", "mit csináltál???" kifejezéseket is, praktikusan használva.

Talán többet is megtanulna, de elvégre nem drogkeresésre akarom használni...:) Szerintem ezeket kezdő kutyatartó is be tudja tanítani, nekem is ez a kutya az első ebem :)

2010. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!