Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fog fázni ha most megnyírom?

Nem fog fázni ha most megnyírom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon-nagyon tömött aljszőrzetű kutyám van, és szeretném majd megnyíratni. Tavaly júniusban vittem el kozmetikushoz, csak így nem nőtt vissza a szőre őszre és akkor fázott egy kicsit, ezért szeretném már most emgnyíratni. Tényleg rengeteg szőre van, még mikor télen egyszer megfürdettem (belehempergett a tehéntrágyába) akkor ahogy bevizezte, és utána szétszdtem a szőrét, alul full száraz volt, csak a teteje lett vizes. :D Amúgy sportol is sokat (agility, canicross, frizbi) szóval sokat mozog, de újabban már két dobás után úgy liheg mintha a maratont futotta volna le. Viszont kinti kutya, így félek, hogyha most megnyírom, akkor fázna, főleg amilyen most az idő, hogy egyszer esik, aztán havazik, aztán meg lehet sülni.

Köszönöm!



2015. ápr. 6. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Ezt már egyszer megkérdezted, mi volt a bajod az akkori válaszokkal?
2015. ápr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha főleg kinti kutya, akkor nem fog fázni. Az előző kutyám westie volt, őt is kint tartottuk, nagyon megnőtt a szőre neki is, és egyáltalán nem fázott, mi is ilyenkor nyírtuk le.
2015. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja,ha nem egy centisre borotvãltatod.Vedleni is kônnyebben fog.A kinti kutyám néhãny hete volt kozmiban,nagyon rövidre vágva és a bőre megfázott.De most már nincsenek nagy hidegek ėjjel,úgyhogy vágathatod.
2015. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Muszáj rövidre vágni? Sok gazdi el van tévedve az ügyben, hogy a kutya bundája miatt melege van vagy fázik.


Sok kutya bundáját csak egészségügyileg kell kezelni mert a bundája hűt és fűt is.

2015. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!