Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jó husky és border...

Milyen jó husky és border collie kenneleket ismertek budapest környékén és kb. mekkora összeget kérnek egy kölyökért?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a best of kennelekre, de sajnos ilyen lista nincs. A másik problémám, hogy nem írják ki az árakat, mert persze egy egészséges kutyát meg kell fizetni, na de mennyi az annyi? Mire számítsak?

2015. ápr. 6. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Border collie-nál 150-250 ezerre számíts, huskyt nem tudom, de tuti, hogy 100 ezer felett.

Amúgy nem ismerem, melyik kennel milyen, majd biztos jönnek a fajtákban jobban otthon lévő emberek is.

2015. ápr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most husky, vagy bc? :) Nagyon más egyéniség a két kutya, így vagy ez vagy az, de teljesen más tényleg így attól is függ neked menniy időd/energiád lenne rá? Illetve milyen célra szeretnéd a kutyut? Mert attól is függ az ár, hogy show (kiállítási) vagy munkavonalú (dolgozó terelő, szánhúzó stb) kutyát veszel. Aztán függ attól is, hogy kik a szülei, im a párosítás, esetleg külföldi-e az egyik szülője a kutyának. Tényleg rengeteg befojásoló tényező van, ami alapján választani lehet.

Bordernél a nagyon jó munkakennelek

Blessed borders (terelés/kutyás sportok)

Camilland's (terelés főként)

Kiállításra:

Bordermania

Huskynál nem tudok, de ha nem kifejezetten a kiállítás a cél, akkor a Szánhúzó mentésnél is nagyon jó kutyák vannak! :)

De mindenképp 100 ezer fölött gondolkodj, nem olcsó a jó kutya.

2015. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

border collie-nál a lucky for you kennel-t ismerem a környéken, kb. 150 körül vannak, határozottan show kutya kennel:

[link]

2015. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szintén lucky for you:

[link]

2015. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

husky-nál a nordica kennelben gyönyörű kutyusok szoktak lenni, inkább kiállításokra viszik őket, de van egy edző kocsijuk, és egy szánjuk is amit tudnak húzni:


https://www.youtube.com/watch?v=TXmtHtly_4g


https://www.youtube.com/watch?v=mJTmWjb21yM

2015. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen tisztában vagyok a fajták jellemével, ég és föld, de mindkettővel tudok azonosulni!:) Ami a "használatát" illeti, nem szeretném versenyeztetni. Ez nem azt jelenti, hogy a kertben fog kuksolni :D csak inkább hobbi szinten foglalkoztatnám. Nem kell pánikolni a mozgásigénye maximálisan ki lenne elégítve, de én nem annyira vagyok híve a kiállításokna, a versenyeztetés nincs kizárva, de nem cél, tenyészteni sem terveze, ez majd eldől. Nem fontos a küllem, a fő szempont számomra az egészség! Nem szeretnék pár év múlva búcsút inteni, vagy végignézni ahogy szenved..sok fajtiszta kutyát láttam már darabokra esni.
2015. ápr. 7. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!