Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viselkedne egy kan...

Hogy viselkedne egy kan rotti/kaukézusi egy másik kisebb termetű kan kutyával ha egy háznál, portánál vannak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha nincs ivartalanítva, akkor szétszedi a másikat. Főleg a kaukázusi, ami egyedüli kutyának való, nagyon domináns típus.


Ha együtt nőnek fel, az más, és előfordulhat, hogy megtűri vagy megszereti az újabb kutyát, de ez nem törvényszerű.

2010. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem tudja, hogy ő kistestű, a másik meg nagytestű. Ő csak azt látja, hogy kutya van, aki kutyául viselkedik.

Úgy viszonyul hozzá, ahogyan a kistestű hozzá, vagy fordítva. Ha ellenséges ellenségesen, ha barátságos barátságosan. Aztán még van egy sor dolog ami befolyásolja a viselkedésüket, de erről oldalakat lehetne írni.

Kell, meg kötelező, ilyent a kutya csak akkor ismer, ha jól nevelt, mert van egy gazdája aki megtanította neki mi a helyes viselkedés.

2010. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A mostani az nyugott szelíd kutya (pulikeverék)

A nagyobb kutya tavasszal jönne hozzá,kölyökkutyaként.

:D

2010. febr. 19. 10:28
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egyszer azt mondták, hogy egy puli addig él még fel nem nő mellette a másik kutya. Véleményem szerint mivel a puli kis harcias, és védeni fogja a területét, ezért mikor elég nagy lesz mellette a másik nagyon sokat fognak verekedni. Én ezt a két kutyát még kiskorától se tartanám együtt. Válasszatok második kutyának valami nyugodtabb természetűt, ha betörő jön a puli úgyis nekimegy, és a nagy is menni fog. De puli mellé rotit sztem nem szabad, kapsz majd olyan választ is hogy jól kell nevelni és nem lesz baj, de én semmiképse vágnék bele.
2010. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a nagyobb kutya vele együtt nőne fel, és kölyökkutyaként érkezik majd. Ez jó.


Így szerintem van esélyetek. Amíg nem muszáj, ne válaszd szét a kutyákat, mert - főleg a kölyökkutyának - kell a többi kutya társasága, a szocializáció. Kell, hogy megtanulja, hogyan viselkedjen egy másik kutyával. ha eleve szétválasztva neveled fel, akkor garantált lesz a hatalmi harc közöttük, ráadásul a kicsi sem tanul meg "kutyául" viselkedni.


Simán megszokhatják, megszerethetik egymást, főleg ha erőskezű gazdi vagy, igazi falkavezér. Láttam én már medve méretű kaukázusit egy harmadakkora keverékkel jó barátságban lenni, szóval nem esélytelen a dolog.

2010. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak nevelés és jó szocializáció kérdése az egész!

Ha a puli alapvetően jól kijön más kutyákkal, akkor semmi probléma nem lesz.

Ha támad, esetleg agresszív, akkor előbb őt kell rendbe tenni, és utána jöhet a második kutya.

Egy 8-9 hetes kölyökkutya bármihez szoktatható, bármire megtanítható, akármilyen fajta is legyen.

A kau/roti ivaréréskor biztos be fog próbálkozni, lesz 1-2 dominancia harc köztük, de ez természetes, le kell, hogy rendezzék.

Minél többet foglalkozol velük (mind otthon, mind a kettőjük viszonyával), minél több feladatot adsz nekik (tanítás, séta, más kutyákkal való találkozás, játék, nyáron fürdés, stb.), annál kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak lesznek. Gyakran előfordul, hogy a kuty unalomból kezd el kötözködni a társával, ami verekedéssé is fajulhat. Egy megfelelő falkavezér mellett, sok-sok foglalkozással, és a fentebb leírtakkal ilyen nem fordul elő.

2010. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:

Tavasszal, kölyökkutyaként... ergo valaki csinált megint egy keverék almot.

Minek hoznád a puli mellé? Legyen egy másik puli a társa, azzal biztosan jól kijön.

2010. febr. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

miért kell kanok legyenek?


nekem két lányom volt, kaukázusi és egy terrierkeverék.

nem csípték egymást, egyszer a kaukázusi letépte a másik fél skalpját, mert a másik okoskodott (meg akarta rendszabályozni, mert nem fogadott szót a gazdinak)

2011. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!