Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mibe halhatott bele? Félek!

Mibe halhatott bele? Félek!

Figyelt kérdés
Van 2 sajat kutyam,es melléjük befogadtunk az utcarol egy kevereket..kb 3-4 honapos lehetett. Brutál sovány volt(először azt hittük,hogy csak nem etették,majd meghizik),aztan 4 nap múlva láttuk hogy férges,megkapta az első tabit.Furcsa zöld széklete volt az elejétől fogva. Aztán tegnap még teljesen jókedvű volt, ma reggel 6 kor pedig mozdulatlan volt,azonnal hivtuk a dokit. Mivel a környéken ő volt az ügyeletes,2 órába telt mire kiért hozzánk..már késő volt.Ez alatt a 2 ora alatt a kovetkezo jatszodott le : az elso fazisban a mozdulatlansag..kb fel oran keresztul.Tettem elé vizet,hátha kér.A második fázisban nagyon durva epilepsziára hasonlító rángás,a fejét verte a padlóba,egyszerűen szörnyű volt,nem bírtam odanézni. A harmadik fázisban elkezdett habzani a szája (nem durván,de azért jött fel valamennyi),és a ruhaszárítónak a korlátját csattogtatta a fogai közt,majd egyszer csak abbamaradt es vege...Kerlek ne iteljetek el hogy miert nem vittuk masik ovoshoz,minek vartunk 2 orat a sajatunkra...egy durván rángatózó kutyához ki merne hozzányulni,aminek kitudja mi baja..mellesleg mire beertunk volna a legkozelebi varosba,az kb haromnegyed ora,tehat ugyanugy meghalt volna :( A doki megnézte a hulláját,a fogínye teljesen el volt fehéredve..mivel én a szájhabzástól nagyon megijedtem,felhoztam hogy talán veszett lehetett e...a doki aztmondta hogy mivel nem látta élve,ezért semmit nem lehet kizárni. A hulláját gondosan becsomagolva bevittuk egy intezmenybe,ahol az agyvelobol megfogjak allapitani hogy veszett volt e vagy sem. A doki nem tartja valoszinunek,de mivel latta rajtam az ijedtseget, biztos ami biztos alapon bevitette. A kisero papirra ezt irta : ,,Kérem a mellékelt eb kivizsgalasat veszettsegre.A tulajdonos elmondasa szerint az eb elhullás előtt idegrendszeri tüneteket mutatott!" Amig nalunk volt sokszor szajon nyalt minket, igy elkaphattuk tole ha netan veszett volt???
2015. ápr. 7. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Igen, elkaphattátok! Oltassátok be magatokat, biztos ami biztos alapon! Jobb megelőzni a bajt! Mikor befogadtátok, elvittétek orvoshoz? Mennyi idő telt el a befogadás és a tünetek kialakulása között?

Sajnálom! :(

2015. ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és ha úgy oltatjuk be magunkat hogy negativ lesz az eredmény a veszettségre,abbol nem lehet bajunk ?? rendesen halálfélelmem van..1 hetet volt nalunk osszesen.
2015. ápr. 7. 13:48
 3/13 A kérdező kommentje:
befogadáskor rögtön nem vittük el,jókedvű volt,sokat játszott, de az látszott rajra hogy félt az emberektől...ugygondoltuk nincs semmi baja,hisz nem latszott, eletvidam volt !!most jottek volna az oltasai stb..
2015. ápr. 7. 13:53
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Én biztos beoltatnám magam. Legközelebb, ha fogadtok be kiskutyát, azonnal vigyétek el, ne várjatok egy hetet! Majd kérlek írd meg, mi volt, kíváncsi vagyok.
2015. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Platypus ***** válasza:
83%
A veszettség oltás nem egy élmény, de mivel vizsgálatra vitték, úgyis kiderül, ha szükséges. Nem kell ezen rágódnod, mert nem te döntöd el, hogy kaptok-e oltást vagy sem. Ha a vizsgálat pozitív lett, beoltanak családostul, ha negatív, akkor nem. Idegrendszeri tüneteket rengeteg minden okoz, a mérgezéstől kezdve a súlyos hiánybetegségig. Nem valószínű a veszettség, ha a doki is mondta, hogy csak azért viszi el, hogy téged megnyugtasson.
2015. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nem csak azert vitette el mert latta hogy felek,hanem mert nem tudott megallapitani semmit,mivel nem látta élve !! Aztmondta nem lehet kizárni a veszettséget sem. De mivan ha mire megérkezik az eredmény,rajtam kijonnek a klinikai tunetek? Ugytudom hogy onnantol nincs mese ,a halálozási ráta 100% !!
2015. ápr. 7. 14:08
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Semmi bajod nem lesz az oltástól.Irány a háziorvos!
2015. ápr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Mivel nem volt oltva veszettség ellen a kiskutya, így az orvos természetesen elküldte vizsgálatra. Ha veszett lett volna, már előtte is tüneteket mutatott volna. Ne parázz. Mérgezés, erős epilepsziás roham, bármi lehetett az ok.
2015. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
epilepsziat a doki kizarta,aztmondta hogy az epilepszias kutya csak a sokadik rohamjába halhat bele,de aba se valoszinu...és hogy ez a kiskutya túl fiatal ehhez...ugy tudom hogy a haznal tartott kutyaknal van az un. csendes veszettseg,mivel kimarad a dühöngési szakasz,igy az allat gazdaja sokszor eszre sem veszi a bajt.
2015. ápr. 7. 14:39
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Ez majdnem biztos, hogy a férgesség következménye. Te jóhiszeműen leféreghajtóztad, és az elpusztult férgek miatt felszabadult toxikus anyagok okozták a rohamot és az elhullást is.

Pár éve egy ismerősöm hagyott itt nálam két kiskutyát, hogy pár napig vigyázzak rájuk. Én este adtam nekik féreghajtót. Másnap reggel rengeteg féreg volt körülöttük. Az egyik kiskutya később ugyan ilyen tüneteket mutatott. Elrohantam vele a kórházba, de sajnos nem tudták megmenteni.

2015. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!